w ,

Czy w dzisiejszym świecie liczy się tylko człowiek?

Od czterech dni trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie. To jedna z trzech i zarazem ostatnia edycja otwartych imprez letnich, organizowana przez CME pod hasłem „Tu chodzi o miłość”. Już po raz 15. właśnie tu na Mazurach, spotykają się osoby w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli – by uczestniczyć w wykładach, seminariach, warsztatach i spotkaniach ewangelizacyjnych.

Teolożka i biblistka ewangelicka dr hab. Kalina Wojciechowska z Warszawy codziennie przedstawia jeden z aspektów dotyczących zmartwychwstania Chrystusa.

– W ciągu wieków pojawiały się różne koncepcje zmartwychwstania Jezusa, od całkowitej negacji do prób szczegółowego opisu. Dziś można mówić o pewnych nurtach interpretacji wydarzeń wielkanocnych – tak wykładowczyni wprowadziła słuchaczy w swój poranny cykl.

Ks. Karol Macura, duchowny ewangelicki z Drogomyśla, w czasie spotkań popołudniowych mówi o współczesnym życiu i różnych jego obszarach w oparciu o Pismo Święte i codziennie zadaje swoim słuchaczom nowe pytania: Czy w dzisiejszym świecie liczy się tylko człowiek? Czy ktoś potrzebuje Jezusa? Jak rozumieć miłość? Co będzie po śmierci?

Zaś za najmłodszymi uczestnikami Tygodnia pierwsze warsztaty z lepienia z masy solnej i z tworzenia papierowych ozdób oraz zajęcia z cyklu „Wielkie Igrzyska”. Tą grupą, którą w większości stanowią dzieci z mrągowskich ulic, przez sześć godzin dziennie, zajmują się wolontariusze i pracownicy Centrum.

Tydzień zakończy sobotni koncert Zespołu CME, śląskich muzyków-amatorów, i niedzielne nabożeństwo w kościele ewangelickim.

Zdjęcia z TE na facebook/CentrumMisji.

Avatar photo

Napisane przez Giemza Bożena

SanitizedŸ – nowość Andropolu dla sektora medycznego

Łódź dla programistów – Targi Kariera Programisty