w

Cisco prezentuje środowisko aplikacji biznesowych

Warszawa, 7 lipca 2011 roku, Firma Cisco zaprezentowała AppHQ™, środowisko aplikacji opracowane specjalnie z myślą o Cisco Cius™, które oferuje nowe sposoby tworzenia i szybkiego wdrażania aplikacji na tablety oraz zarządzania nimi w przedsiębiorstwach. Cisco Cius to tablet z systemem Android przeznaczony dla przedsiębiorstw, który łączy w sobie funkcje komunikacji głosowej, wideo, współpracy i wirtualizacji w sposób niespotykany w innych tabletach dostępnych obecnie na rynku. Umożliwia on firmom wykorzystywanie zoptymalizowanego tabletu z zabezpieczeniami klasy korporacyjnej jako naturalnego rozszerzenia sieci przedsiębiorstwa. Urządzenie to zapewnia klientom mobilność, scentralizowane zarządzanie, możliwość tworzenia treści wirtualnych i funkcje obliczeniowe oraz bogaty zestaw aplikacji ułatwiających współpracę.

AppHQ udostępnia programistom narzędzia i zasoby do tworzenia, testowania i wprowadzania na rynek aplikacji na Cisco Cius, kierownikom działów informatycznych natomiast daje możliwość wyboru aplikacji, które mogą być używane na tych urządzeniach. Ponadto firmy mogą tworzyć prywatne, oznaczone własną marką serwisy internetowe z aplikacjami, w których pracownicy mogą wyszukiwać, publikować i uzyskiwać aplikacje odpowiednie dla swoich środowisk biznesowych.

Użytkownikami tabletu Cisco Cius są już między innymi takie firmy i instytucje jak: CDW, Nervecentre Software, Nottingham University Hospitals, Palomar Pomerado Health, University of Wisconsin-Whitewater i Verizon. Urządzenie Cisco Cius ułatwia im eliminowanie barier ograniczających produktywność mobilną w biurze, w kampusie, w domu i w podróży. 

Cisco AppHQ — zaufane źródło aplikacji biznesowych

Cisco AppHQ to bezpieczny serwis internetowy, który daje użytkownikom i kierownikom działów informatycznych możliwości dotąd niespotykane w innych serwisach udostępniających tego typu aplikacje, na przykład:

  • Testowanie i kontrola . Kierownicy działów informatycznych chcą mieć pewność, że aplikacje wdrażane w ich środowisku są odpowiednie dla danego przedsiębiorstwa. Cisco AppHQ oferuje kierownikom działów informatycznych i użytkownikom „zaufane źródło” aplikacji z gwarancją, że każda aplikacja przechodzi proces testowania przydatności bez względu na to, czy została opracowana przez Cisco, programistę dla systemu Android z innej firmy, czy też przez użytkowników wewnątrz przedsiębiorstwa. Ten proces weryfikacji obejmuje testowanie zgodności operacyjnej samej aplikacji oraz jej działania na urządzeniu o typowej konfiguracji.
  • Sklep w sklepie. Każde przedsiębiorstwo może mieć w AppHQ udostępniany w hostingu przez Cisco swój własny, bezpieczny serwis z aplikacjami. Może ono dostosowywać jego wygląd zgodnie z wytycznymi dotyczącymi marki wprowadzając firmowe znaki logo, ikony i schematy kolorów. Oprócz tego sklep w sklepie umożliwia klientom sprawne wdrażanie aplikacji w swoich przedsiębiorstwach. Na przykład firma świadcząca usługi finansowe może wdrażać aplikacje dotyczące operacji zaplecza, takie jak zarządzanie kadrami czy lista płac, a następnie instalować je na urządzeniach właściwych pracowników.
  • Większe możliwości zarządzania przez dział informatyczny. AppHQ Manager™ umożliwia działowi informatycznemu udzielanie lub blokowanie dostępu do rynków aplikacji w zależności od roli użytkownika lub konkretnego urządzenia oraz dostępu do aplikacji w zależności od ich typów, źródła lub kategorii. Ta wyjątkowa możliwość pozwala działom IT wyważyć indywidualną swobodę użytkowników oraz wpływ reguł korporacyjnych, dotyczących bezpieczeństwa i ograniczania kosztów.

Dodatkowe informacje o Cisco AppHQ i Cisco Cius

  • Środowisko AppHQ będzie zawierać wybrane przez Cisco, najlepsze w branży aplikacje dla firm i użytkowników indywidualnych, które dobrze integrują się z funkcjami Cisco ułatwiającymi współpracę. Ponadto w skład AppHQ wejdą zweryfikowane aplikacje b2b i b2c opracowane przez programistów z firm partnerskich. Cisco będzie kontynuować dodawanie aplikacji AppHQ z uwzględnieniem potrzeb klientów. Kierownicy działów informatycznych mają także do wyboru około 200 000 aplikacji w sklepie internetowym Android Marketplace. 
  • Cisco AppHQ ma przyjazny interfejs użytkownika, który ułatwia znalezienie i zainstalowanie aplikacji oraz daje użytkownikom możliwość przekazywania swoich opinii na ich temat. Użytkownik może łatwo znaleźć informacje o poszczególnych aplikacjach, takie jak wydawca, data wprowadzenia na rynek, wskazówki instalacji i aktualizacje, a nawet sortować je według kategorii, na przykład najpopularniejsze lub najnowsze.
  • Cisco Cius oferuje zintegrowany dostęp do bogatego zestawu aplikacji ułatwiających współpracę, Cisco® Collaboration, zawierającego aplikacje do obsługi spotkań Cisco WebEx®, oprogramowanie społecznościowe Cisco Quad™, komunikator Cisco Jabber® i Cisco TelePresence™.
  • Przewiduje się, że Cisco Cius będzie dostępny na całym świecie od 31 lipca 2011 r. Sugerowana cena detaliczna nie przekracza 750 USD. Ponadto firma Cisco wprowadziła nową promocję* o nazwie „Triple V” (potrójne V — Voice, Video, Virtualization, czyli głos, wideo i wirtualizacja), która umożliwia obniżenie ceny do mniej niż 700 USD. Ceny mogą być różne w różnych krajach. Każde urządzenie Cisco Cius umożliwia w konfiguracji standardowej podstawowy dostęp do Cisco AppHQ.
  • Tablety Cisco Cius są objęte gwarancją klasy korporacyjnej i pomocą techniczną dostępną pod jednym numerem telefonu. W razie potrzeby możliwa jest wymiana urządzenia w ciągu 24 godzin. Klientom instytucjonalnym dział usług firmy Cisco (Cisco Services) oferuje opcje gwarancji rocznej, dwuletniej i trzyletniej.

Cytat

  • Barry O'Sullivan, wiceprezes i dyrektor działu komunikacji i współpracy w firmie Cisco

„Cisco jest największym na świecie dostawcą rozwiązań telepresence i telefonicznych punktów końcowych. Dzięki tabletowi Cisco Cius i środowisku AppHQ firma Cisco rozszerza swoją ofertę  w dziedzinie współpracy sieciowej na obszar komunikacji mobilnej. Pozytywna reakcja klientów na wprowadzenie tabletów Cius pokazuje, że technologia może wpływać nie tylko na to, kiedy i jak pracujemy, lecz także na sposób, w jaki działy informatyczne świadczą pracownikom usługi ułatwiające współpracę, uwzględniając potrzeby użytkowników, programistów i kierowników działów informatycznych”.

Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz

Manager

Solski Burson-Marsteller

ul. Krakowskie Przedmieście 47/51

00-071 Warszawa

tel. +48 501 132 395

email: [email protected]

www: www.solskibm.pl

Adam Chrząstowski ambasadorem kuchni polskiej w Unii Europejskiej

Najwyższy standard higieniczny w zlewozmywakach granitowych Franke