w ,

Budują wyspę na Wiśle

Jak dotąd do budowy mostu zużyto już w sumie 310 m3 betonu niekonstrukcyjnego, 640 – konstrukcyjnego oraz 120 ton stali zbrojeniowej. Na budowie pracuje 145 robotników i 30 osób kadry technicznej. W pracy korzystają z 68 sztuk różnorodnych maszyn budowlanych.

Lewa strona
Na ulicy Rudackiej trwa dalszy ciąg prac kanalizacyjnych i wodociągowych. Robotnicy ułożyli żeliwny wodociąg i wybudowali kolektor deszczowy. Obecnie montują kolejne elementy: betonową studnię i rury. W międzyczasie dokończyli gazociąg biegnący wzdłuż ulicy Rypińskiej. Na Lipnowskiej ustawiono nowy betonowy krawężnik.

Prawa strona
Na ulicach Żółkiewskiego i Wschodniej trwa frezowanie nawierzchni bitumicznej i rozbiórka podbudowy. Robotnicy montują rury kanalizacji sanitarnej i podwieszają światłowód wzdłuż tunelu na Wschodniej. Trwają też roboty na ciepłociągu przy ZDZ.

Na Szosie Lubickiej ułożono już kolektor deszczowy. Teraz Generalny Wykonawca układa gazociąg. Zdemontowano już stare słupy trakcyjne i ułożono nowe kable trakcyjne od Szosy Lubickiej do ul. Wschodniej. Prowadzone są wykopy na kolizji podpory P4 z kanalizacją deszczową. Przy okazji przekopów kontrolnych, przy wykonywaniu komory startowej S4, wykryto też kolizje z gazem i kablem światłowodowym. Robotnicy zabrali się już za ich usuwanie.

Wyspa nareszcie rośnie!
Dzięki większym zrzutom wody z Włocławka, robotnicy rozpoczęli już prace przy budowie sztucznej wyspy na Wiśle. Poziom wody podniósł się znacząco i obecnie wbijają w dno rzeki ścianki szczelne. Z powstałej w ten sposób rynny wypompują następnie wodę i zaczną usypywanie wyspy. Strabag na bieżąco monitoruje poziom Wisły oraz ruchy dna. Przy budowie sztucznej wyspy wykorzystywana jest specjalistyczna barka sprowadzona ze Skandynawii oraz łodzie motorowe.

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Think Kong dla kanału History

Konkurs dla konsumentów izotoników 4Move rusza w sieci Tesco