w

Brytyjski dostawca technologii dla telekomunikacji nowym partnerem Infovide-Matrix

W wyniku podpisanej umowy Infovide-Matrix zyskuje dostęp do najpopularniejszego środowiska JSLEE (Java Service Logic Execution Environment) – serwera aplikacyjnego Rhino, będącego elastycznym, wysoce wydajnym znajdującym zastosowanie w budowie zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych. Większość wiodących polskich operatorów telekomunikacyjnych posiada już usługi zrealizowane w tej technologii lub jest w trakcie ich uruchamiania.

Współpraca z firmą OpenCloud umożliwi naszej spółce kompleksowe projektowanie oraz wdrażanie rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby rynku polskiego. Partnerstwo to jest naturalnym wyrazem konsekwentnie realizowanego przez Infovide-Matrix programu rozbudowy oferty w obszarze telekomunikacyjnych usług konwergentnych. Wykorzystanie platformy firmy OpenCloud przez kluczowych operatorów telekomunikacyjnych w połączeniu z naszym doświadczeniem technologicznym i kompetencjami branżowymi pozwoli nam na jeszcze silniejsze wsparcie naszych Klientów w procesie rozwoju ich produktów i usług.” – mówi Marcin Stróżański, partner w Infovide-Matrix SA.

Firma OpenCloud istnieje od 11 lat. W swoim portfolio posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne dedykowane dla operatorów telekomunikacyjnych. Do najważniejszych partnerów technologicznych firmy należą najwięksi na globalnym rynku dostawcy tacy jak IBM, HP, Motorola, Nokia Siemens Networks, Sun Microsystems czy Ulticom.

***

Infovide-Matrix jest wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań IT w Polsce. Spółka istnieje na rynku od blisko 20 lat, należy do pierwszej 10 dostawców usług IT w Polsce oraz jest liderem w kategoriach usług konsultingowych oraz systemów informatycznych na zamówienie (wg raportu IDC z 2010 r.). W swej działalności Infovide-Matrix wspiera największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne w przeprowadzeniu złożonych zmian i transformacji, przynoszących Klientom wymierną wartość biznesową. Usługi spółki obejmują wszystkie etapy projektu – od zdefiniowania potrzeb i celów Klienta, poprzez zaprojektowanie najbardziej adekwatnych rozwiązań, po dostarczenie kluczowych aplikacji i doradztwo w celu skutecznego zrealizowania zmian. Spółka realizuje usługi łącząc wiedzę i doświadczenie ekspertów branżowych i technologicznych, bazując na najwyższej klasy światowych standardach i metodykach.
Infovide-Matrix posiada referencje we wszystkich kluczowych sektorach rynku: telekomunikacji, bankowości, ubezpieczeniach, administracji publicznej, przemyśle i energetyce. Do grona Klientów należą m.in.: Polkomtel, TP, PTC Era, Cyfrowy Polsat, PTK Centertel, P4, BGŻ, BRE, BZ WBK, Citibank Handlowy, Deutsche Bank, Kredyt Bank, Pekao, Raiffeisen Bank Polska, TU Allianz, Aviva, Generali, PZU, MSWiA, Ministerstwo Finansów, NBP, GUS, ZUS, GUGiK, UKE, Energa, PGE, PGNiG, PKN Orlen, PSE Operator, Tauron, Vattenfall.
Do Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, należą firmy CTPartners, DahliaMatic, one2tribie. Zespół Grupy liczy obecnie ponad 700 specjalistów. Od stycznia 2007 Infovide-Matrix S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Więcej informacji: www.infovidematrix.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Justyna Forystek, communication manager Infovide-Matrix S.A., tel. 022 440 25 00, 0 506 017 117, [email protected]

 

 

 

Avatar photo

Napisane przez Justyna Forystek

Siedem nowych kolekcji paneli podłogowych Wiparquet

Majówka – rodzinne święto