w

Bravia EX720 – trójwymiarowe spojrzenie na przyszłość

Nowy telewizor Sony może pochwalić się doskonałym, realistycznym obrazem w 2D i 3D. Full HD 1080 zapewnia bardzo dobre oddanie najdrobniejszych szczegółów. Technologia Edge LED pozwala natomiast, dzięki superpłaskiemu ekranowi, na ograniczenie zużycia energii przy jednoczesnej poprawie kontrastu i lepszemu odwzorowaniu barw. Zastosowanie Motionflow XR200, wyświetlania obrazu z precyzją odpowiadającą dwustu klatkom na sekundę, sprawia, że dynamiczne sekwencje cechują się wysoką płynnością i ostrością obrazu.
S-Force 3D Front Surround pozwala Bravii na odtwarzanie trójwymiarowego dźwięku. Ale na tym nie koniec.

EX720 zawdzięcza swoją popularność bardzo starannemu wykonaniu i bogatej palecie funkcji. Po zamontowaniu dodatkowych elementów można, na przykład za pomocą Wi-Fi, połączyć się z Internetem i prowadzić wideokonferencje przez Skype, czy korzystać z portali społecznościowych, stron internetowych. Możliwe jest też oglądanie filmów z YouTube. To telewizor, który może przynieść wiele rozrywki całej rodzinie – mówi Rafał Zych ze sklepu internetowego MatrixMedia.pl, autoryzowanego przedstawiciela firmy Sony.

Dodatkowo, telewizorem można sterować za pomocą smartfona, na którym instaluje się specjalną aplikację. Połączenie internetowe pozwala na wyszukiwanie dokładnych informacji o filmie, łącznie z obsadą, a także o ścieżce dźwiękowej. Wbudowany czujnik obecności ogranicza zużycie energii, poprzez wprowadzanie urządzenia w stan uśpienia, gdy nikt nie znajduje się w pobliżu. Producent wbudował także czujnik światła, który dostosowuje jasność obrazu do warunków panujących w pomieszczeniu.

Bravia EX720 dostępna jest w rozmiarach od 32 do 55 cali.

Ilość zastosowanych w nowej Bravii rozwiązań pokazuje kierunek rozwoju telewizorów na najbliższe lata. Przestają one być zwykłymi odbiornikami, a zaczynają służyć jako domowe centrum rozrywki dla całej rodziny.

Aleksander Skałka

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Wyciekły dane z PlayStation Network – Kaspersky Lab radzi, jak powinni postępować użytkownicy tej us

Cały Lublin goli Siarę!