w , , ,

Bilety na Festiwal Ballady i Piosenki Filmowej

Bilety na koncert otwarcia, przegląd konkursowy oraz koncert galowy można kupić w kasie Centrum Kultury „Dwór Artusa” przy Rynku Staromiejskim 6, tel. (56) 655 49 39  wew. 22 oraz teatru „Baj Pomorski” przy ul. Piernikarskiej 9, tel. (56) 652 20 29. Natomiast wchodząc na stronę www.tak.torun.pl/bilety , można dokonać rezerwacji elektronicznej biletu na dowolną imprezę Festiwalu. Zapraszamy!

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej organizowany jest w Toruniu już drugi raz. Pomysłodawcą festiwalu jest dyrektor Toruńskiego Centrum Miasta Andrzej Szmak, dyrektorem artystycznym jest Krzesimir Dębski, a organizatorem Toruńska Agenda Kulturalna.

Podobnie jak pierwsza edycja festiwalu, tegoroczna także składać się będzie z trzech części. Pierwszego dnia, na otwarcie, w Dworze Artusa odbędzie się koncert, podczas którego po raz pierwszy wykonana zostanie muzyka Krzesimira Dębskiego do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana. Premiera tego obrazu odbędzie się w Warszawie pod koniec września. Wykonawcami koncertu będą Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Chór Astrolabium Wyższej Szkoły Bankowej.

Drugi dzień festiwalu wypełni przegląd konkursowy dla wokalistów. Udział w nim biorą przede wszystkim aktorzy bądź studenci szkół artystycznych oraz laureaci ogólnopolskich przeglądów i uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence. Rok temu w tej rywalizacji zwyciężył i Nagrodę im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego otrzymał pochodzący z Torunia Sławek Uniatowski. W tym roku do konkursu zgłosiło się 50 osób. Po wstępnej selekcji do udziału zakwalifikowano 26 z nich. Uczestników oceniać będzie 6-osobowe jury w składzie: Krzesimir Dębski, Małgorzata Kożuchowska, Agata Passent, Elżbieta Zapendowska, Wojciech Malajkat, Andrzej Kuryłło. Przesłuchania konkursowe, które dla publiczności będą z pewnością ciekawym koncertem, odbędą się w Baju Pomorskim. Czas oczekiwania na werdykt jury wypełnią piosenki filmowe w wykonaniu krakowskiego zespołu Trzy Dni Później, którego liderka Joanna Piwowar jest laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Laureaci konkursu wystąpią następnego dnia o godz. 21.00 w Koncercie Galowym na Rynku Nowomiejskim. Tego wieczoru przez scenę przewiną się też gwiazdy piosenki i filmu. Usłyszymy m.in. znaną z programu "Jaka to melodia?" oraz uczestnictwa w tegorocznej Eurowizji Magdalenę Tull. Z tego samego programu, a także z udziału w "Idolu" i "Szansie na sukces" pamiętać możemy Marcina Mrozińskiego. Dorota Osińska to aktorka Teatru Rampa, która wcześniej z sukcesami występowała na festiwalach w Opolu i Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz przez kilka lat współpracowała z Jerzym Satanowskim. Do listy wykonawców dołączy również Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, która po latach przerwy w karierze spowodowanych wypadkiem, powraca solo na estradę. Podczas koncertu usłyszymy także piosenkarkę i aktorkę Agnieszkę Włodarczyk. Wystąpią również tacy śpiewający aktorzy jak Piotr Polk, Mirosław Baka, Katarzyna Dąbrowska oraz torunianka i jurorka konkursu Małgorzata Kożuchowska, która wraz z Wojciechem Malajkatem poprowadzi koncert. Gościem specjalnym będzie ukraińska aktorka i piosenkarka Olena Leonenko.

Aktualne informacje na stronie http://www.piosenkafilmowa.pl/

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Wójcik Fashion Group rozwija sieć franczyzową

Zobacz glazurniczych mistrzów w akcji!