w

Bieg dla metropolii

Zawodnicy wystartują z ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Finał imprezy odbędzie się na toruńskim Rynku Nowomiejskim gdzie na kibiców będą czekały liczne sportowe atrakcje. Bieg odbędzie się na atestowanej przez Polski Związek Lekkoatletyczny, płaskiej, asfaltowej trasie o długości 42,195 km. W Maratonie Metropolii Bydgoszcz-Toruń oraz w biegach towarzyszących uczestniczy ponad półtora tysiąca biegaczy m.in. Etiopii, Kenii, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Czech, czy Litwy. Startujący to zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, w tym olimpijczycy, oraz osoby z różnym stopniem niepełnosprawności.

Dodatkowo w trakcie "Maratonu Metropolii" zostaną rozegrane XII  Klubowe Mistrzostwa Polski w Maratonie, VII Indywidualne Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Maratonie, Mistrzostwa Polski Samorządowców, Indywidualne Mistrzostwa Miasta Torunia oraz Indywidualne Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy oraz Półmaraton na trasie Zła Wieś Wielka-Toruń.

Przy okazji maratonu organizatorzy zaplanowali wiele imprez towarzyszących. Już w sobotę odbędzie się integracyjne Pasta Party oraz Targi Expo z odzieżą i sprzętem sportowym. Ponadto do dyspozycji uczestników i widzów dostępne będą m. in. ścianka wspinaczkowa, szybowiec, dwie żaglówki, kosz do koszykówki, bramka piłkarska, rowery górskie, plenerowa siłownia i stoły do piłkarzyków. Organizatorzy przygotowali także pokazy sportów walki (karate, aikido, kickboxing, boks), tańca, szermierki, czy np psich zaprzęgów. Imprezę poprowadzą Hubert Malinowski (TVP Sport), ekspert biegowy- Roman Toboła oraz konferansjerzy Radia GRA.

Wydarzenie będzie można śledzić na żywo w internetowej telewizji sportowej www.kpsport.pl .

***

Historia biegu maratońskiego w naszym regionie sięga 1924 roku, był to jednocześnie pierwszy w Polsce maraton i odbył się na trasie Chełmno-Toruń. W obecnej formule bieg jest rozgrywany rokrocznie od 1983 a już po raz trzeci łączy Metropolię Bydgosko-Toruńską.

Cały czas można zgłaszać swój udział w imprezie. Najprostszym sposobem jest wypełnienie formularza internetowego na stronie www.maraton-metropolii.pl/rejestracja. Można także do 13 maja odwiedzić w godzinach od 9 do 16 biuro maratonu przy ul. Mickiewicza 142/4 lub zapisać się telefonicznie pod numerem 56-471-38-29.

Każdy z uczestników, który dotrze do mety biegu głównego weźmie udział w losowaniu 10 000 zł. Ponadto do wygrania będą cenne nagrody rzeczowe oraz dwa wyjazdy na 38. Berlin Maraton, który odbędzie się 25 września 2011.

Strona organizatora: www.maraton-metropolii.pl

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Nowe zagrożenia w Android Markecie

Znów kupujemy mieszkania w Warszawie