w

BenQ E24 – monitor z odbiornikiem TV

Czerwiec 2011 – Firma BenQ zaprezentowała najnowszy monitor z kategorii LED TV – E24-5500 z 24 calowym ekranem LED – matryca VA. Model przeznaczony jest na rynek konsumencki dla odbiorców poszukujących drugiego odbiornika TV do domu, mieszkania lub wyposażenia sali konferencyjnej. Dzięki cechom takim jak rozdzielczość Full HD 1080p technologia BenQ Senseye®, tryb 24P Real Cinema oraz wysoki kontrast 3.000:1 (20 milionów DCR), BenQ dostarcza na rynek odbiorniki TV LED dopasowane do potrzeb i oczekiwań odbiorców. 

BenQ E24-5500 wyposażony jest w nowoczesny, wysokiej jakości panel VA LED  (produkowany przez AUO, firmę z grupy kapitałowej BenQ) zapewniający nie tylko szerokie kąty widzenia ale przede wszystkimi  bardzo wysoką wierność odwzorowania kolorów z efektem głębokiej czerni, w której rozróżnić można szczegóły. Szerokie kąty widzenia obrazu, które są cechą charakterystyczną matryc VA, w połączeniu z dużym zakresem regulacji ustawienia matrycy w pionie (w zakresie kątów -6º/+17º) pozwala na komfortowe oglądanie obrazu przy dowolnym ustawieniu odbiornika TV.

Matryca zastosowana w BenQ E24-5500 wysoką jakość barw pozwala uzyskać dzięki 8-bitowej głębi kolorów składowych. Cechą 8-bitowych matryc jest otrzymanie naturalnych elementów  z palety 16,7 miliona barw o odcieni generowanych w trybie 24 bitowym – 3×8 bitów.  Dodatkowo E24-5500, wspiera standard full HD 1080p w rezultacie zapewnia perfekcyjny i nie skompresowany obraz w 100% dopasowany do rozdzielczości obrazu (dot-to-dot) co do pojedynczego piksela.

Tryb 24p True Cinema w połączeniu z gniazdem HDMI, pozwala na dodanie dodatkowych ramek dla wyeliminowania nienaturalnych artefaktów z obrazu – dzięki temu oryginalny obraz video dostosowywany jest do częstotliwości odświeżania 60Hz oraz proporcji 3:2 w sposób nie pogarszający jego jakości. Tryb 24P Real Cinema oraz technologia BenQ Senseye® Human Vision dostarczają użytkownikom wysokiej jakości obraz w filmach i innych dynamicznych scenach.

Co więcej, wbudowany system dźwięku przestrzennego SRS TruSurround HD, zapewnia wysokiej jakości krystalicznie czysty dźwięk z głębokimi tonami niskimi przez wbudowane do głośniki. Wbudowany port USB pozwala na podłączenie zewnętrzny urządzeń np. pendrive do wyświetlania filmów, muzyki czy zdjęć bezpośrednio na ekranie E24.   

BenQ E24-5500 posiada zestaw użytecznych funkcji, które ułatwiają korzystanie z niego w różnych zastosowaniach. Sleep Timer – pozwala ustawić czas automatycznego wyłączenia odbiornika. Child Look – to zabezpieczenie przed dostępem do odbiorników przez dzieci. Funkcja pozwala na ustawienie czasu oraz daty, kiedy możliwe jest korzystanie z urządzeń oraz blokadę kanałów, które z powodu treści nie powinny być oglądane przez dzieci.

Projektanci BenQ oprócz wysokich parametrów użytkowych, postawili także na wygląd, nadając najnowszemu modelowi elegancki i nowoczesny styl dopasowany do obecnych trendów w zakresie estetyki i ergonomii wykonania.  

Monitory LED TV dostępne są w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1.129 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.

Specyfikacja E24

Screen Size

24" Wide

Resolution (max.)

1920 x 1080

Brightness

250nits

Contrast Ratio

3000:1 DCR:20,000,000:1

Color depth / colors

8 bit

Viewing Angle (L/R;U/D) (CR>=10)

178 / 178

Tuner System

Analog TV: PAL / SECAM
Digital TV: DVB-T/C

Senseye® Human Vision Technology

Noise reduction / Flesh tone / ACE / Dynamic backlight

Dynamic Contrast Ratio /

ACE / Dynamic Backlight

ACE / Dynamic Backlight

Aspect Ratio Adjustment

Normal (4:3), Zoom 1, Zoom 2 (2.35:1), Wide
(16:9), Panorama

Audio Mode

Standard, Music, Cinema, Speech, User

Speaker output

5W x 2, SRS Trusurround HD

USB Multimedia

JPEG / MP3 / MPEG1/2 / MPEG4 / H.264

Terminals

RF Tuner / HDMI 2x / Composite / Component / SVideo / Scart / D-sub / CI / USB / PC Audio in / SPDIF out / Headphone jack

Features

MPEG Noise Reduction
24P True Cinema
Steady Sound
Time Shift
Clock
Sleep Timer
Child Lock (Parental)
Teletext: 1000 pages
HDMI CEC (E-Link)
MHEG-5
Tilt -6~17

Power Input

100 ~ 240 Vac

Power Consumption

< 60W

Standby Mode

< 0.5W

Dimensions (HxWxD)

Dimension with Stand (W x H x D mm) 587.3 x 424.7 x 184.9mm
Dimension w/o Stand (W x H x D mm) 587.3 x 369.9 x 45.8mm

Weight

Weight (with stand, Kg): 5.1kg

VESA Wall Mounting (mm)

100 x 100mm

Korporacja BenQ www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, laptopów PC, netbooków, komputerów typu All-in-one PC, wyświetlaczy LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, urządzeń eBook, telefonów komórkowych, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

O grupie BenQ

Grupę BenQ tworzą firmy, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując i wykorzystując wspólne zasoby i doświadczenie. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.

BenQ w Polsce:   www.BenQ.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, netbooki, myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku) pod względem sprzedaży monitorów LCD.  

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Krzysztof Bulanda, tel: + 48 602 831 932
email: [email protected]

 

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński, mailto:[email protected] 
komórka: (+48) 501-772-619
tel. (0-22) 698-70-78
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A, 03-822 Warszawa
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Avatar photo

Napisane przez BenQ

Liberty Direct: silny wzrost w I kwartale. Multiagencje nowym kanałem sprzedaży ubezpieczyciela

Świata dziecięcej fantazji odkrywanie… na trójwymiarowym dywanie!