w

ASTOR ponownie Ambasadorem Polskiej Gospodarki

ASTOR, już po raz drugi z rzędu otrzymał prestiżowe wyróżnienie za osiągnięcia we współpracy
z przedsiębiorstwami/partnerami zagranicznymi już po raz drugi z rzędu.

Najważniejszym celem konkursu, nad którym honorowy patronat objął Minister Spraw Zagranicznych, jest zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego.

Nagroda cieszy się uznaniem środowiska biznesowego, ze względu na jej niezależność i ekspercki charakter. Jest potwierdzeniem silnej pozycji firmy na rynku oraz chęci ciągłego jej doskonalenia.


Dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy jest jednym z elementów budowania przewagi konkurencyjnej w ciągle zmieniającej się gospodarce rynkowej. ASTOR, dystrybutor międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania do automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji produkcji, otrzymał już drugi raz z rzędu nagrodę w kategorii ”Partner Firm Zagranicznych” za działalność biznesową prowadzoną wspólnie z przedsiębiorstwami zagranicznymi.

Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego w firmie ASTOR, komentuje: „Ogromnie cieszy nas to ponowne wyróżnienie. Sukces zawdzięczamy w dużej mierze temu, że w okresie ożywienia inwestycyjnego, które nastąpiło w połowie 2010 roku, strategia buforowania stanów magazynowych firmy ASTOR przełożyła się na niezachwianą regularność dostaw. W tym samym czasie niektóre firmy konkurencyjne napotykały nieplanowane problemy z realizacją zamówień. Skuteczność strategii ASTORa potwierdzona została również przez analityków Frost & Sullivan, którzy w oparciu o badania rynku MES w Europie Środkowo-Wschodniej, zdecydowali się nagrodzić firmę ASTOR za sukcesy na tym polu, przyznając nam tytuł – Poland Industrial Automation and Process Control Vertical Market Penetration Leadership Award.”

Uroczysty finał konkursu odbył się 16 maja br. w Pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych
w Warszawie.

O konkursie:

Polscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w czterech kategoriach: Eksporter, Partner Firm Zagranicznych, Marka Europejska, Kreator Rozwiązań XXI Wieku. Kandydaci wypełniają ankiety konkursowe. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie są następnie weryfikowane i oceniane przez Jury. Proces podsumowywania wyników koordynuje Zarząd BCC. Tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki” otrzymują firmy, które zbiorą ponad 80% maksymalnej liczby punktów.

Partner Firm Zagranicznych – wyróżnienie dla firm, które promują polską gospodarkę przez działalność biznesową podejmowaną wspólnie z firmami zagranicznymi na terenie naszego kraju lub po granicami Polski.
Eksporter – wyróżnienie dla firm promujących polską gospodarkę przede wszystkim przez eksport wyrobów lub usług.
Marka Europejska – wyróżnienie dla firm, których działalność biznesowa jest bardzo dobrze znana w Europie i kojarzona już nie tylko z Polską, ale z najlepszymi jakościowo wyrobami lub usługami europejskimi.
Kreator Rozwiązań XXI Wieku – wyróżnienie dla firm o wysokim stopniu innowacyjności, promujących polską gospodarkę przez ofertę własnych nowatorskich produktów lub usług jeszcze dotychczas w świecie nieoferowanych.

 

Avatar photo

Napisane przez OmniPro

BIAŁY JELEŃ pod prysznic – hipoalergiczna delikatność na co dzień…

Frost & Sullivan: Nadchodzi boom na rynku infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Europie