w ,

Andropol stawia na nowe technologie

Techtextil – to największa impreza targowa, dotycząca tzw. tekstyliów technicznych, czyli specjalistycznych, przeznaczonych m.in. na odzież zawodową i mundurową. Spółka Andropol SA, właściciel fabryk w Andrychowie i w Białymstoku, specjalizuje się m.in. w produkcji takich tkanin, a technolodzy firmy mają na tym polu ogromne osiągnięcia (są autorami m.in. obsypanej międzynarodowymi nagrodami, unikatowej tkaniny medycznej o podwójnych właściwościach Septic – 150).

Do Frankfurtu delegacja Andropolu pojechała, by rozmawiać o innowacyjnych technologiach i produktach ze specjalistami z najbardziej renomowanych firm z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych i Japonii. Spotkali się  z przedstawicielami takich potentatów z branży jak Dupont, Gore, Teijin.  

Jednym z głównych tematów interesujących przedstawicieli firmy było wprowadzenie do produkcji specjalistycznej tkaniny niepalnej przeznaczonej dla straży pożarnej.

– Jej głównymi zaletami, oczywiście poza odpornością na działanie wysokich temperatur, będzie wyjątkowa wytrzymałość na rozrywanie i działanie czynników mechanicznych – mówi Radosław Klinowski dyrektor ds.handlu w Andropolu. – Bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe zostaną osiągnięte dzięki zastosowaniu specjalnych przędz rdzeniowych. Wyjątkową cechą tkaniny z udziałem tych przędz, będzie również wysoka funkcjonalność. Tkanina będzie lekka, a co za tym idzie nie będzie w żaden sposób ograniczać swobody ruchów i zapewni wysoki komfort nawet w bardzo trudnych warunkach pracy.

Podczas targów rozmawiano też na temat licencji na stosowanie innowacyjnej apretury na koszule i ubrania, z przeznaczeniem m.in. dla armii. Jej użycie pozwala nadać tkaninie unikatowe właściwości, które zapewniają bardzo wysoki komfort użytkowania.

Andropol jest zainteresowany wprowadzeniem obydwu technologii do swojej produkcji, co pozwoli spółce rozszerzyć ofertę tkanin specjalistycznych.

Spółka jest znanym na rynku krajowym producentem tkanin ochronnych przeznaczonych głównie na odzież roboczą i specjalistyczne ubrania ochronne (dla służby zdrowia, przemysłu chemicznego i paliwowego, straży pożarnej, budownictwa, drogownictwa). Jakość tych tkanin potwierdzają liczne certyfikaty ich zgodności z normami europejskimi. Andropol jest też certyfikowanym dostawcą dla wojsk NATO.

Techtextil to najważniejsze i największe wydarzenie w branży tekstyliów technicznych w skali światowej. Ponad 1100 wystawców z całego świata prezentuje tam nowoczesne tekstylia techniczne, a także maszyny i urządzenia, mające zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki: budownictwie, geodezji, rolnictwie, produkcji odzieży ochronnej, roboczej, sportowej, przemyśle ciężkim, samochodowym, chemicznym, meblowym, opakowań i ochronie środowiska.

Avatar photo

Napisane przez Masz-Media

Deska YOUNG – pierwsze podłogi do pokoi dziecięcych

Nowe lokum kupuj w optymalnej cenie