Celem organizowanego co dwa lata Forum TEPPFA jest umożliwienie dialogu wiodącym przedstawicielom branży z europejskimi decydentami na temat zagadnień, mogących mieć wpływ na producentów rur i kształtek z tworzyw sztucznych na Starym Kontynencie. Tegoroczna edycja wydarzenia była poświęcona m.in. infrastrukturze miejskiej i wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu – zarządzaniem odprowadzaniem zwiększonych ilości wody deszczowej, a także budownictwu zgodnemu z zasadami zrównoważonego rozwoju. Badania przeprowadzone m.in. przez niezależny Flamandzki Instytut ds. Badań Technologicznych VITO udowadniają bowiem, że systemy rurowe z tworzyw sztucznych pozostawiają ślad ekologiczny średnio o dwie trzecie mniejszy niż systemy rurowe wykonane z materiałów takich, jak: beton, miedź, czy żeliwo ciągliwe. Niestety świadomość opinii publicznej dotycząca tego faktu jest nadal bardzo ograniczona. Dlatego spotkanie w Brukseli było także elementem, trwającej od wrześnie ubiegłego roku, kampanii pt. „Odkrywaj: plastik” (www.discover-plasticpipes.com), promującej zalety systemów rurowych z tworzyw sztucznych.
Forum TEPPFA 2018 było nie tylko doskonałą okazją do dyskusji i wymiany myśli na tematy istotne dla producentów rur i kształtek z tworzyw sztucznych, ale także umożliwiło odświeżenie bądź nawiązanie nowych kontaktów biznesowych pomiędzy jego uczestnikami, w gronie których po raz kolejny znalazł się ANWIL. Spółka – tak, jak miało to miejsce w 2016 roku – wystąpiła w roli wystawcy, prezentując swoje portfolio produktowe, obejmujące suspensyjny polichlorek winylu, a także tworzywa sztuczne na bazie PCW (granulaty miękkie i twarde, płyty spienione i lite oraz mieszanki).
Europejskie Stowarzyszenie Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych (TEPPFA), założone w 1991 r. w Brukseli, reprezentuje 350 firm, których łączna roczna wartość sprzedaży sięga 12 miliardów euro, a wielkość produkcji wynosi 3 miliony ton, natomiast liczba pracowników to 40 000 osób.