w

Zdrowy dom to zdrowi domownicy, czyli jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza

Jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. W zimie zdecydowanie mniej wietrzymy nasze mieszkania, dlatego jego jakość może gwałtownie spadać. A to z kolei może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu. Dlatego warto zadbać o zdrowy oddech w swoim domu i sięgnąć po skuteczny oczyszczacz powietrza. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

  • Dopasowanie do wielkości pomieszczenia

Na początku powinniśmy określić rozmiar powierzchni, w której chcemy oczyszczać powietrze i pod tym kątem dobrać odpowiednie urządzenie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch lub trzech oczyszczaczy o mniejszej wydajności, zamiast jednego oczyszczacza powietrza o wysokiej wydajności,  i ulokowanie ich w takich strategicznych pomieszczeniach jak salon, sypialnia czy pokój dziecka. Oznaczenia urządzeń dotyczące ich przeznaczenia z łatwością sprawdzimy na etykiecie, a często zawarte są już w samej nazwie produktu, tak jak w przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung AX32 czy AX60. Ważny parametr stanowi także współczynnik CADR określający wydajność oczyszczacza. Wskaźnik ten mówi nam, ile m3 powietrza oczyszczacz jest w stanie oczyścić w ciągu godziny pracy.  Pamiętajmy o tym, że dobrze dobrane urządzenie wymieni powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny.

  • Rodzaj zastosowanego filtra

Wybierając urządzenie, które skutecznie pozbędzie się z naszego domu smogu oraz innych zanieczyszczeń, powinniśmy postawić na oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr ultra drobnego pyłu oraz węglowy. Oczyszczacz Samsung, który usuwa aż do 99,97%* zanieczyszczeń. W oczyszczaczach powietrza Samsung zastosowano filtr wstępny, który wyłapuje większe cząsteczki kurzu czy sierść zwierząt oraz filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem, który odpowiada za usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych dla zdrowia gazów[i]. Zwieńczeniem jest niezwykle precyzyjny filtr ultra drobnego pyłu usuwający aż do 99,97% cząsteczek pyłu, np. smogu, o wielkości 0,26 ㎛[ii]. Dzięki powyższym filtrom możemy mieć pewność, że powietrze, którym oddychamy w domu jest czyste i zdrowe.

 

 

Istotnym aspektem związanym z korzystaniem z oczyszczacza powietrza na co dzień jest możliwość bieżącego monitorowania jakości powietrza w domu. Laserowy czujnik pyłu, zastosowany w oczyszczaczach Samsung AX60, AX47 oraz AX90, umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza[iii]. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości od 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz, w przypadku ww. oczyszczaczy, przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Co więcej, wyświetlacz czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika.

 

 

Czy chciałbyś móc kontrolować jakość powietrza w domu, będąc poza nim? Aplikacja SmartThings umożliwia  sprawdzanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji[iv]. Korzystając z aplikacji, możemy również zdalnie obsługiwać urządzenie i włączyć je już w drodze z pracy do domu. Mamy także możliwość ustawienia harmonogramu pracy oczyszczacza tak, by na przykład uruchamiał się codziennie o godzinie 17. Zyskamy pewność, że po powrocie do domu z pracy przywita nas czyste powietrze.  

 

 

Na co dzień, gdy pracujemy czy po prostu odpoczywamy, oczyszczacz powinien działać optymalnie, pozostając niemal niesłyszalny. Czyste powietrze w sypialni oraz możliwość ustawienia trybu nocnego w oczyszczaczach Samsung, zagwarantuje idealne warunki do zdrowego snu i wypoczynku. W trybie nocnym model Cube AX47R9080SS zmniejsza prędkość pracy wentylatora, dzięki czemu pracuje naprawdę cicho (nawet 18 db).

  • Design

Nowoczesne urządzenia AGD charakteryzują się już nie tylko innowacyjnymi funkcjami, ale również wyjątkowym designem. Oczyszczacze powietrza Samsung Cube dostępne są w kolorach bieli, złota czy metalicznej szarości. Oczyszczacz w kształcie sześcianu AX47 to kwintesencja minimalistycznego stylu. Subtelny kształt urządzenia razem z relaksującym oświetleniem tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Z kolei minimalistyczny oczyszczacz AX32 zajmuje niewielką przestrzeń, dzięki czemu można go umieścić w dowolnym miejscu.


[i] Testowany w modelu AX47N9*****D w przypadku gazów toluenu, ksylenu, benzenu, etylobenzenu, styrenu i formaldehydu w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

 

[ii] Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

 

[iii] W niektórych oczyszczaczach powietrza zastosowano czujnik na podczerwień, np. w AX34.

 

[iv] Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia do sieci Wi-Fi oraz konta Samsung Account.

 

 

 

KAZAR na nowo definiuje elegancję i klasykę!

Przyszłość zaczyna się dziś – Industrial PC (IPC): komputery do zadań specjalnych