w

Zagrodowy jak domowy

Zagrodowy z Podlasia

Kurczak Zagrodowy −produkt Grupy DROSED, hodowany jest w małych, rodzinnych fermach położonych na wschodzie Polski w czystym ekologicznie rejonie Podlasia. Genetycznie pochodzi od wiejskich kur. Zagrodowegoz Podlasia wyróżnia dłuższy tzw. ekstensywny chów oraz specjalny sposób karmienia − wyłącznie naturalną, niemodyfikowaną genetycznie paszą roślinną,bogatą w surowce mineralne i witaminy. W efekcie jest mniej otłuszczony i regularniej umięśniony niż zwykły kurczak, a jego skórka jest cieńsza. MięsoKurczaka Zagrodowego jest delikatne, ma tradycyjny smak, wyróżnia się wyjątkowokruchą strukturą.Z tych względów polecane jest osobom dbającym o zdrową dietę, dzieciom, kobietom w ciąży i osobom starszym.

Zagrodowy to produkt dla świadomych konsumentów, którzy wybierają zdrową, bezpieczną żywność bez GMO, o sprawdzonym pochodzeniu.Kurczak Zagrodowy idealnie nadaje się do smażenia i pieczenia. Natomiast Kurczak Zagrodowy Rosołowy z podrobami i saszetką zawierającą specjalną kompozycję przypraw ułatwi przygotowanie aromatycznego bulionu o tradycyjnym, domowym smaku, jak u babci.

Nowe opakowanie

Od 1 października br. w sprzedaży dostępne są produkty marki Zagrodowy w nowym, podkreślającym jego wyjątkowy charakter opakowaniu. Eleganckie etykiety kurczaka Zagrodowego z Podlasia i Zagrodowego Rosołowego z Podlasiaze złotą szarfą utrzymane są w granatowej kolorystyce. Opakowanie w ciemniejszej tonacji wyróżnia produkty na półce sklepowej i wzmacnia ich pozycjonowanie w segmencie Premium.

Wprowadzeniu na rynek produktu w nowej etykiecie towarzyszy uruchomiony w kwietniu br. specjalny serwis internetowy www.zagrodowy.pl. Konsumenci znajdą tam przydatne informacje, inspirujące przepisy i porady, a także wyszukiwarkę punktów sprzedaży.   W ramach kampanii promocyjnej, Grupa DROSED nawiązała współpracę z Konradem Birkiem, który od kwietnia pełni rolę Kulinarnego Ambasadora marki Zagrodowy oraz z dietetykiem i specjalistą ds. żywienia, Halszką Sokołow (d. Gędek), wspierającą markę Zagrodowy od początku września. Internauci mogą zadawać pytania ekspertom za pośrednictwem serwisu www oraz publikować na nim także własne przepisy.

O zaletach zdrowotnych kurczaka opowiada specjalista ds. żywienia Halszka Sokołow (d. Gędek):

Mięso z kurczaka charakteryzuje się wysoką zawartością pełnowartościowego białka. Jest to białko dostarczające kompletu niezbędnych dla organizmu aminokwasów – w tym także tzw. aminokwasów egzogennych, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć i które muszą być dostarczane wraz z dietą. Zbyt mała ilość białka w codziennej diecie działa hamująco na wzrost i rozwój organizmu, powoduje spadek odporności oraz trudniejsze gojenie się ran. Białko, jako składnik skóry, włosów i paznokci, pomaga zachować ładny, zdrowy wygląd.  

Kurczak dostarcza również wielu innych ważnych składników odżywczych – m.in. witamin i składników mineralnych. 100 g fileta z piersi kurczaka pokrywa zapotrzebowanie na witaminę PP (niacynę) niemal aż w 90%, a na składniki takie jak białko i witamina B6 w ponad 40%. Zawiera także potas,który chroni przed zatrzymywaniem nadmiaru wody w organizmie. Skrzydełko jest szczególnie bogate w dobrze przyswajalne żelazo hemowe i ważny dla prawidłowego widzenia retinol. Natomiast udko z kurczaka dostarcza dużych ilości witaminy B2, cynku i ryboflawiny.

Kurczak jest lekkostrawny, dzięki czemu ma wszechstronne zastosowanie w żywieniu. Zalecany jest m.in. w diecie osób o delikatnym przewodzie pokarmowym tj. małych dzieci oraz osób starszych czy mających różnego rodzaju problemy zdrowotne.Mięso z kurczaka jest bardzo uniwersalne i pozwala na przygotowanie wielu niskokalorycznych dań. Kurczaka możemy ugotować na parze, upiec w piekarniku albo przygotować na grillu.

Konrad Birek, dyplomowany szef kuchni, Kulinarny Ambasador Marki Zagrodowy, poleca przepis na danie z kurczaka:

Pierś z Kurczaka Zagrodowego z Podlasia podana na karmelizowanym puree z marchewki      i lawendy z glazurowanymi warzywami i sosem waniliowym

Składniki dla 4 osób:

  • 4 piersi Kurczaka Zagrodowego z Podlasia
  • 4 gałązki szałwii
  • 4 małe ząbki czosnku
  • 4 płaskie łyżki masła
  • Sól, pieprz czarny świeżo mielony do smaku
  • 400g obranej marchewki
  • 1 mała cebula pokrojona w kostkę
  • 2 łyżki oleju rzepakowego
  • 100ml bulionu z Kurczaka Zagrodowego
  • 1 łyżka masła
  • Sól, pieprz czarny świeżo mielony do smaku
  • 200ml zredukowanego z czerwonym winem oraz ziarnami wanilii wywaru mięsnego
  • 400g blanszowanych, ulubionych warzyw przed wydaniem glazurowanych na maśle z ziołami

Sposób przygotowania:

Umyte i osuszone papierowym ręcznikiem piersi Kurczaka Zagrodowego wkładamy pojedynczo do foliowej torebki razem z gałązką szałwii, ząbkiem czosnku oraz łyżką masła, szczelnie zamykamy i wkładamy na 45 minut do kąpieli wodnej (62°C).Marchewkę kroimy na plastry i obsmażamy na oleju razem z cebulą. Następnie podlewamy bulionem i gotujemy pod przykryciem do miękkości. Miękką marchew miksujemy, przecieramy przez sito, łączymy z masłem i doprawiamy do smaku.Ciepłe piersi Kurczaka Zagrodowego wyjmujemy z torebki i obsmażamy na złoty kolor, doprawiając w trakcie do smaku. Następnie kroimy w plastry, układamy na ciepłym puree z marchwi i podajemy z glazurowanymi warzywami oraz aromatycznym sosem z wanilią.

Dostępność, cena Zagrodowego z Podlasia

Zagrodowy z Podlasia i Zagrodowy Rosołowy w nowych opakowaniach z granatową etykietą dostępne są od października 2012 roku, zarówno w postaci całej tuszki w cenie ok. 11,99 – 12,99 zł/kg, jak i elementów z kurczaka − filet, noga, skrzydła, udo, podudzie− w cenie od ok. 13,50 zł/kg do ok. 23,99 zł/kg (w zależności od elementu).Produkty wytwarzane w Międzyrzecu Podlaskim, przez należącą do Grupy DROSED firmę Sedar SA, posiadają atest Instytutu Zootechniki Kraków-Balice.Więcej informacji na www.zagrodowy.pl.

Halszka Sokołow (d. Gędek) – dyplomowany specjalista do spraw żywienia, ekspert marki Zagrodowy. Prowadzi konsultacje indywidualne i rodzinnew zakresie odchudzania, niedowagi oraz problemów zdrowotnych sprzężonych z dietą. Regularnie współpracuje z mediami. Jest autorką artykułów publikowanych w prasie i internecie, występuje również w roli ekspertaw programach radiowych i telewizyjnych.

Konrad Birek – dyplomowany kucharz, członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Zmiłowanie do gotowania zaszczepił w nim ojciec, Stefan Birek. Wspólnie wydali w 2010 r. autorską książkę kulinarną „Birkowie od kuchni". Jest częstym gościem kącików kulinarnych w programach telewizyjnych m.in. TVP1 „Kawa czy Herbata" oraz TTV „Na poddaszu". Można go również spotkać na szkoleniach, warsztatach i licznych pokazach kulinarnych. Z jego porad kulinarnych korzysta sam Ambasador Norwegii.

Avatar photo

Napisane przez JBcomm

W Poznaniu bez dopłat

TFI SKOK S.A. na podium