W butiku www.coocoo.pl znajdziemy proste, drewniane ramki na trójwymiarowe obrazki, dzięki którym w prosty sposób stworzymy efektowną galerię prac naszej pociechy i tym samym ocalimy je od zapomnienia.
Chwile godne zapamiętania bardzo chętnie eksponujemy, by dzielić się nimi z całym światem. Stawiamy na półkach ramki z ukochanymi fotografiami, wieszamy na ścianie dzieła sztuki lub z melancholią słuchamy ulubionej płyty. A prace dziecka? Bywa, że niedbale przyczepiamy je do lodówki na magnesy. Można dyskutować, czy to odpowiedni rodzaj ekspozycji prac naszej pociechy, która bez wątpienia włożyła w twórczy proces wiele czasu i co najważniejsze – serca.
Płaskie rysunki wykonane kredkami lub mazakami można oczywiście włożyć do przeszklonych ramek. Problem pojawia się, gdy nasze dziecko postanowi dokleić uszy królikowi lub zamontować w zamku papierową fosę obronną. Tradycyjne ramki się nie sprawdzą – królicze uszy czy zamkowa fosa stracą błyskawicznie swoją trójwymiarową magię i dziecięca radość z tworzenia pęknie jak bańka mydlana.
W internetowym butiku www.coocoo.pl od niedawna dostępne są ramki, dzięki którym każdy obrazek, wyklejanka czy inne dzieło w 3D będzie należycie wyeksponowane. Ich konstrukcja jest bardzo prosta – drewniana oprawa z otwartym okienkiem posiada szczelinę, przez którą bez problemu ulokujemy pracę dziecka. Do wyboru mamy ramki pojedyncze, podwójne i potrójne. Każde okienko to miejsce na obrazek w formacie A4, czyli wielkości kartki z bloku rysunkowego lub technicznego. W zależności od rodzaju pracy plastycznej, ramkę można powiesić w pozycji poziomej lub pionowej.
Pamiątki przechowywać można w pudełkach, skrywać w pokrytej kurzem skrzyni na poddaszu lub eksponować w przeszklonych regałach. Prace dziecka często lądują na pokojowej komodzie i bywa, że z czasem zostają coraz bardziej przygniatane przez czasopisma lub książki rodziców. Pozostawione same sobie, odchodzą w zapomnienie. Ramki z okienkiem to nie tylko doskonałe rozwiązanie na ekspozycję trójwymiarowych małych dzieł sztuki, ale także sposób, by pokazać dziecku, że jego twórczość jest nie tylko piękna, ale również dla nas ważna.