w

Zaawansowana technologia klimatyzacji TCL inteligentnie pomaga dbać o Twoje zdrowie i komfort w domu

TCL, wiodąca marka produkująca elektronikę użytkową i TOP 2[1] wśród producentów telewizorów na świecie, podczas konferencji prasowej mówiła o podejmowanych działaniach mających na celu utrzymanie domów na całym świecie w warunkach korzystnych dla zdrowia. Wszystko dzięki pracom nad zaawansowanymi, nowoczesnymi technologiami w klimatyzatorach produkowanych w najnowocześniejszych, przyjaznych dla środowiska zakładach produkcyjnych.

    

Klimatyzacja, która zadba o Twoje zdrowie oraz poprawi jakość życia

  

TCL szczyci się możliwością produkowania klimatyzatorów, które realnie przynoszą korzyści naszemu zdrowiu dzięki ich zdolności do oczyszczania powietrza, którym oddychamy. Technologia FreshIN+ 2.0 firmy TCL, pierwszy w branży dwukierunkowy system wymiany świeżego powietrza, pozwala na równoczesne doprowadzenie świeżego, bogatego w tlen powietrza i odprowadzenie zanieczyszczonego na zewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy w powietrzu nagromadziły się niepożądane cząsteczki jak kurz czy sierść zwierząt domowych, co w połączeniu z czterowarstwowym systemem filtracji sprawia, że powietrze staje się bardziej przyjazne nawet dla alergików. To samo dotyczy usuwania nieprzyjemnych zapachów, ponieważ system cyrkulacji świeżego powietrza FreshIN+ pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy wszędzie tam, gdzie tradycyjne klimatyzatory nie są w stanie.

  

Nawet jeśli powietrze na zewnątrz jest idealnie czyste, FreshIN+ może wspomagać wentylację, jeśli powietrze w pomieszczeniu krąży niewystarczająco – wówczas urządzenie automatycznie zadba o większą dawkę świeżego powietrza.

  

Stały, silny strumień powietrza może powodować pewien dyskomfort jak suchość oczu i ból gardła. Technologia Gentle Breeze firmy TCL pomaga wyeliminować ten problem dzięki ponad 1000 mikrootworom rozpraszających chłodne powietrze w efekcie tworząc jego łagodny, laminarny przepływ.

  

Dodatkowo technologia TCL AC jest intuicyjna i zaprojektowana tak, by ułatwiać Ci życie. Zastosowane sterowanie głosowe i łączność ze wszystkimi urządzeniami oznacza możliwość łatwego kontrolowania temperatury bez użycia rąk. Co więcej, dzięki połączeniu z aplikacją możesz sterować klimatyzacją nawet wtedy, gdy jesteś poza domem – możesz włączyć ją na czas powrotu do domu, żeby powitała Cię wymarzona temperatura otoczenia.

  

Rozwój klimatyzacji dzięki najnowocześniejszym technikom produkcyjnym

  

TCL może wydajnie pracować nad udoskonaleniem wiodących technologii w klimatyzacji dzięki znaczącym inwestycjom w zakłady produkcyjne, jak również w badania i rozwój. Dodatkowo, na początku tego roku firma TCL ukończyła pierwszy etap budowy najnowocześniejszego parku przemysłowego TCL w Wuhan w Chinach, dzięki czemu produkcja nowoczesnych klimatyzatorów klasy premium weszła na kolejny poziom.

  

TCL Wuhan Intelligent Industrial Park for Air Conditioners to wielki, trzyetapowy projekt o wartości 497 mln USD. Na terenie o powierzchni 390 000 metrów kwadratowych realizowany będzie kompletny łańcuch produkcji klimatyzatorów: badania i rozwój, produkcja oraz logistyka – TCL będzie wytwarzał docelowo ponad sześć milionów wysokiej klasy klimatyzatorów rocznie, eksportowanych do ponad 160 rynków na całym świecie.

  

Park jest w znacznym stopniu zasilany energią słoneczną, monitorowany przez EMS (system zarządzania energią) wyposażony w inteligentny system nawadniania. Zużycie energii, jak i emisja dwutlenku węgla, są utrzymywane na bezpiecznym dla środowiska, zrównoważonym poziomie.

  

Zasilanie energią jest realizowane poprzez panele fotowoltaiczne, którymi pokryta jest praktycznie cała powierzchnia parku – łącznie 94 800 metrów, co przekłada się na produkcję energii na poziomie 9 milionów kWh. Taki wynik jest równoznaczny z oszczędnością 2 583,11 ton węgla, redukcją 7 804,12 ton emisji dwutlenku węgla, redukcją 234,82 ton emisji dwutlenku siarki, redukcją emisji oraz 54,79 ton pyłu węglowego i 31,31 ton redukcji emisji tlenków azotu.

  

W parku działa również inteligentny system gospodarki wodnej, który zbiera, przechowuje i oczyszcza zgromadzoną deszczówkę na terenie fabryki, która następnie trafia do obiegu, a także kompleksowe rozwiązania w zakresie zrównoważenia emisji gazu, emisji dwutlenku węgla i innych odpadów produkcyjnych.

  

TCL już od ponad 20 lat produkuje wysokiej klasy urządzenia klimatyzacyjne, posiada sieć aż 10 parków produkcyjnych w Chinach, Brazylii i Indonezji. Dzięki szerokiej gamie modeli klimatyzatorów FreshIN, GentleCool, Elite, Q-Series, dostępnych w wielu krajach, TCL stała się firmą, która wyznacza kierunek rozwoju w branży AC.

 


  

 

[1] OMDIA 2022

 

 

 

TIM z dwiema nominacjami do e-Commerce Polska awards 2023

Polacy piją dwa razy mniej wody niż Europejczycy, a prawie co czwarty wybiera ją z plastiku