Za chwilę udamy się na pierwsze majówki. Zaczną się wyjazdy za miasto, działkowe grillowanie, pierwsze skoki na główkę. Sprzyjająca aura rozgrzeje wyobraźnię, okraszając codzienność nutami fantazji. Chciałoby się rzec – życie pełną piersią, lecz co zrobić gdy zabraknie jej tchu właśnie z powodu naszych szaleństw i splotu nieszczęśliwych okoliczności?
Atak serca, utrata przytomności, bezdech, udławienie, krwotok, porażenie prądem… To tylko niektóre ze zdarzeń skutkujących utratą zdrowia lub życia. I choć w mediach raz po raz różnorodne akcje społeczne nakazują nam „zwalniać”, czy zastanawiać się nad konsekwencjami naszych czynów, co zrobić gdy nieszczęście dopada nas tu i teraz? Czy nasza wiedza wyniesiona z kursów na prawo jazdy, szkoleń BHP itp. jest wystarczająca i sprawdzi się w momencie próby?
Można to łatwo i bezpiecznie sprawdzić choćby przy użyciu… sztucznej krwi! Działająca od 2005 roku firma MEDU zapewnia szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej korzystając z oryginalnych, mrożących krew w żyłach, scenariuszy opartych na autentycznych sytuacjach, które mogą przydarzyć się i w cichym hotelu na uboczu, i na głośnej, młodzieżowej imprezie. Fantomy, zestawy do pozoracji ran, ciecze imitujące płyny ustrojowe, czy urządzenia ratujące życie (np. automatyczny defibrylator zewnętrzny AED) – wszystkie te elementy pozwalają zaangażować się zadaniowo i przygotować psychicznie do zdania egzaminu z ratowania ludzkiego życia.
Zajęcia praktyczne przeprowadzane są w grupach maksymalnie 10 osobowych, co jest o tyle istotne, iż nie ma mowy o tym by ktokolwiek chował się za plecami prowadzącego i uniknął konfrontacji ze zdarzeniem – mówi Marcin Sobiecki, dyrektor zarządzający MEDU. Blisko 80 procent szkolenia stanowi praktyka i prawdziwe sytuacje do których angażujemy również osoby postronne – dodaje.
Wszystkim chętnym MEDU oferuje także podręczne „pockety” składające się z ustnika umożliwiającego przeprowadzenie resuscytacji usta-usta bez fizycznego kontaktu z osobą poszkodowaną. Do zestawu dołączone są również gumowe rękawiczki, a wszystko razem stanowi minimalistyczne zawiniątko, które bez problemu zmieści się w każdej kieszeni.
Obecnie szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej MEDU organizuje nie tylko w zakładach pracy, ale także na zamówienie osób prywatnych, które nie czują się pewnie w sytuacji ratowania życia lub marzą by zostać bohaterem!
Kontakt dla mediów:
Marcin Sobiecki
[email protected]
tel. 22 428 24 91, 600 426 845
www.medu.edu.pl/