w

Wystartował Portal B2B Online – internetowa platforma do zakupów hurtowych dla firm

Pierwsi dostawcy Planet B2B

Obecny katalog Planet B2B zawiera produkty z takich branż jak: elektronika, sprzęt IT, artykuły biurowe, sprzęt RTV/AGD, odzież, artykuły dziecięce, książki. Kolejni dostawcy są w trakcie dodawania swoich ofert na portal Planet B2B.

Dodaj swoją ofertę – nic nie ryzykujesz

By sprawdzić atrakcyjność platformy oraz swojej oferty – dostawca hurtowy, całkowicie BEZPŁATNIE może wystawić do 1 tys. swoich produktów i przez 3 miesiące weryfikować skuteczność portalu Planet B2B czy przydatność swoich produktów. Od dokonanych transakcji nie są i nie będą pobierane żadne prowizje. 

Korzyści z obecności na Planet B2B

Dostawcy – producenci, importerzy, hurtownicy – zyskują nowych klientów oraz pełną automatyzację realizacji zamówień, możliwość szybkiej reakcji na zapotrzebowanie klientów oraz proste i skuteczne narzędzia do ich obsługi. Wszyscy zyskują wygodę i bezpieczeństwo sprzedaży.

Dostawca hurtowy wraz z aplikacją Star B2B, na której działa portal, otrzymuje moduły pozwalające na:

 • stworzenie katalogu produktów i pełnych opisów,
 • wgranie listy produktów i ich opisów od swoich dostawców,
 • zarządzanie bazą klientów,
 • przygotowanie indywidualnych ofert dla klientów,
 • przyjmowanie zamówień i ich realizacji,
 • dostarczenie klientom e-faktury,
 • integrację z programem magazynowo – księgowym lub systemem ERP.

Kupujący natomiast zyskują dostęp do wielu dostawców w jednym miejscu. Mogą szybko odnaleźć potrzebne produkty i dokonać wyboru. Pomaga to zaoszczędzić sporo czasu, gdyż nie wymaga przeglądania stron każdego dostawcy oddzielnie.

Kupujący czyli reseller, sklep czy e-sklep, uczestnicząc w platformie B2B online uzyskuje:

 • dostęp do katalogów produktów, cenników i ofert wielu producentów w jednym miejscu
 • automatyczna aktualizacja cennika i dostępności poszczególnych pozycji z ofert wielu dostawców
 • moduł tworzenia własnych ofert na podstawie dostępności i cen u dostawców
 • moduł obsługi zamówień od klientów i składania ich u dostawców
 • dropship – dostawca wysyła produkty wprost do wskazanego odbiorcy końcowego. Pozwala to na redukcję kosztów i oszczędności logistyczne.

Zalety działania w chmurze

B2B Online działa w chmurze, co w praktyce oznacza, że ze wszystkich funkcjonalności korzysta się poprzez przeglądarkę internetową, z dowolnego miejsca np. za pomocą urządzeń mobilnych takich jak tablety czy smartfony, co w branży handlowej ma duże znaczenie. Niepotrzebna jest więc rozbudowa zasobów informatycznych – zakup serwerów, komputerów czy zatrudnianie serwisu IT czuwającego nad aktualnością oprogramowania i prawidłowością działania systemów. Za wszystko to odpowiada zespół B2B online.

Koszty związane z obecnością na platformie

Docelowo wystawienie oferty na platformie wiąże się, w przypadku dostawców hurtowych, z niewielkim miesięcznym abonamentem, który uzależniony jest od liczby produktów w katalogu.  Za katalog do 1 tys. produktów – 200 zł netto, 400 zł netto do 10 tys. i 600 zł netto do 100 tys. produktów. Odbiorcy nie ponoszą, żadnych kosztów, nie ma też prowizji od sprzedaży.

W początkowym okresie działania, każdy nowy dostawca może, przez 3 miesiące, zaprezentować swoją ofertę (do 1 tys. pozycji) całkowicie BEZPŁATNIE. Wystarczy tylko zaimportować prosty plik z oferowanymi produktami i ich cenami.

Informacje o firmie

B2B Online sp. z o.o. jest dostawcą profesjonalnej platformy do sprzedaży i zakupów hurtowych opartej na technologii cloud computing, czyli gotowych aplikacji "w chmurze" oraz oprogramowania jako usługi –SaaS (software as a service).  Rozwiązania b2b udostępniane są zarówno w formie prywatnej – system STAR B2B do sprzedaży hurtowej, jak i publicznej – portal zakupów hurtowych PLANET B2B.

Projekt  platformy  B2B  Online  jest  współfinansowany  ze  środków  Unii  Europejskiej  w  ramach  Programu OperacyjnegoInnowacyjnaGospodarka.

Obsługa PR i prasowa

INDALO Public Relations, ul.Grochowska 341/281 A, 03-822 Warszawa

Małgorzata Błachnio,mobile:(+48) 509 047721,
e-mail:  [email protected]

Avatar photo

Napisane przez B2B Online

Sygma Bonus – nowy program rabatowy Sygma Banku i wspierająca go kampania reklamowa

12 kreatywnych studentów otrzymało propozycję stażu!