w , ,

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań dla komfortu i higieny w domu

Małe przepompownie ścieków to rozwiązania zdobywające coraz większą popularność, które można z powodzeniem wykorzystać w piwnicach domów czy mieszkań. Pozwala to uniknąć wielu problemów związanych z odprowadzaniem nieczystości i stanowi doskonałe rozwiązanie dla nieruchomości położonych poniżej poziomu zalewania, czyli ulicy lub drogi. Czym charakteryzuje się to innowacyjne rozwiązanie? Jakie korzyści oferuje? 

Mała przepompownia Minilift S marki KESSEL przeznaczona jest do ścieków niefekalnych. To zaawansowany system, który umożliwia efektywne odprowadzenie  szarych ścieków w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zrobienia tego metodą grawitacyjną, np. kanał kanalizacyjny znajduje się powyżej miejsca odprowadzania ścieków.

Urządzenie składa się z pompy oraz zbiornika, do którego można podpiąć aż pięć różnych dopływów wody z miejsc  takich jak umywalka, pralka, zlew, zmywarka czy kabina prysznicowa. Kiedy poziom ścieków w zbiorniku dojdzie do odpowiedniej wysokości, pompa automatycznie się włącza i wypompowuje je do kanalizacji lub innego miejsca, gdzie będą mogły zostać dalej odpowiednio przetworzone. 

Zalety małej wolnostojącej przepompowni ścieków 

Wolnostojące przepompownie ścieków Minilift S odznaczają się pełną paletą zalet. Jedną z kluczowych jest niewielki rozmiar, pozwalający na umieszczenie jej w wielu różnych miejscach. Przewód tłoczny może się znaleźć na jednej z dwóch stron przepompowni. Jego podłączenie polega na odpowiednim przełożeniu pompy i zaślepieniu nieaktywnego króćca.  Dodatkowo w zestawie znajduje się adapter DN 50/40 dla ułatwienia instalacji.

Co więcej, montaż małej przepompowni nie wymaga żadnych przebudów w budynku, co pozwala uniknąć zbędnych kosztów. Do jej instalacji nie potrzeba też żadnych narzędzi, co znacznie usprawnia pracę i pozwala zaoszczędzić czas. Dodatkowo, odprowadzenie ścieków w sposób kontrolowany i automatyczny zapewnia większe bezpieczeństwo i higienę wokół nieruchomości.

Dzięki zastosowaniu małej przepompowni, nie jest już konieczne wykonywanie tradycyjnych, skomplikowanych i kosztownych konstrukcji sanitarnych typu studzienka. Minilift S posiada też regulację wybiegu pracy pompy oraz ustawienie jej wysokości. To ma wpływ na odpowiednie wykorzystanie do ilości napływających ścieków.

Pamiętajmy także, że w zależności od tego, jak duża będzie potrzebna moc, dostępne są trzy różne wydajności pomp (360 W, 600 W i 1270 W) – również w wersji odpornej na gorącą wodę i solankę. 

Małe przepompownie ścieków, takie jak Minilift S marki KESSEL, stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla domów i mieszkań, szczególnie tych położonych poniżej poziomu ulic lub dróg. Dzięki tym zaawansowanym systemom, możliwe jest skuteczne i bezpieczne odprowadzenie ścieków niefekalnych, nawet gdy brakuje naturalnego spadku kanalizacyjnego. Mała przepompownia Minilift S zapewnia wiele korzyści, które sprawiają, że stanowi ona innowacyjne, efektywne i oszczędne rozwiązanie dla odprowadzania ścieków w wielu różnych sytuacjach.

Załączniki

Napisane przez GutPR

Jesteśmy kreatywnym zespołem z potencjałem i dużym doświadczeniem w branży budowlanej, wnętrzarskiej, internetowej, finansowej, spożywczej, kosmetycznej, motoryzacyjnej, prawnej, IT i wielu innych. Stawiając na ciągły rozwój, ciągle wyznaczmy sobie nowe cele i z entuzjazmem przyjmujemy kolejne wyzwania, co przekłada się na coraz bogatsze portfolio naszych usług.

Dzięki systematycznej, obustronnie korzystnej współpracy z dziennikarzami i partnerami oraz praktycznemu doświadczeniu współpracowników, realizujemy powierzone nam zadania na najwyższym poziomie.

Nasz profesjonalizm znajduje odzwierciedlenie w referencjach od wielu naszych dotychczasowych Partnerów Biznesowych. Minimalizujemy wydatki, a także szanujemy czas naszych Klientów, osiągając najwyższą efektywność prowadzonych projektów.

Nasze zaangażowanie nie kończy się na jednostkowym projekcie dla Klienta, budujemy długotrwałe, obustronnie korzystne relacje biznesowe, proponując Klientowi nowe drogi decyzyjne dla rozwoju biznesu. Czyni to naszą współpracę nie tylko efektywną, ale i daleko wybiegającą w przyszłość.

Aquapump Small – poznaj nowoczesną przepompownię do odprowadzania domowych ścieków

Kuehne+Nagel dostarczy 1,4 miliona ton sprzętu do turbin wiatrowych dla projektu NEOM w Arabii Saudyjskiej