- Rebread projekt, który uświadamia, że marnowanie żywności to nie tylko problem ekonomiczny, ale także ekologiczny.
- Dr. Miele Cosmed Group S.A. zaprezentowała ZPT projekt, który opisuje produkt z punktu widzenia 8 wymiarów istotnych dla konsumenta, klienta i pod względem czynników #ESG.
- Usługa #DecathlonRent, oparta na idei #sharingeconomy, która pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału sportowych produktów przez różnych klientów,
- IKEA – rozwiązania w duchu cyrkularności, które sprzyjają przedłużaniu życia produktów.
- EcoBean przetwarza fusy z kawy na surowce i ekoprodukty, redukując ślad węglowy i ilość odpadów.
- Stena Recycling przetworzyła 10 000 ton złomu z elektroniki, przekazując go polskim hutom jako produkt, a nie odpad.
- Orange z ambicją odzyskiwania z rynku 30% używanych telefonów do roku 2025.
- Technologia Sultech® w firmie Marbet Wil przekształca odpady niebezpieczne w użyteczne i bezpieczne produkty, realizując koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to innowacyjne rozwiązanie w zakresie odzysku odpadów przemysłowych.
Przykłady wprowadzanych zmian i innowacji pokazują, że przyjmując podejście systemowe, produkty i materiały są w stanie dłużej krążyć w obiegu. Poprzez te działania, firmy zmniejszają negatywny wpływ na środowisko, tworzą bardziej zrównoważone i efektywne modele biznesowe, co jest kluczowe dla osiągnięcia długoterminowego sukcesu oraz ochrony naszej planety.
Wiedza, badania, praktyka i wspólne wypracowywanie rozwiązań to wszystko w trakcie 1 Kongresu GOZ2030.
Partnerstwo pomiędzy biznesem, rządem, organizacjami pozarządowymi i społeczeństwem obywatelskim jest kluczowe dla skutecznego wdrożenia GOZ. Współpraca różnych sektorów społeczno-gospodarczych może przyspieszyć procesy zmiany i wspierać działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego – podkreśla Małgorzata Greszta – i dlatego będziemy cyklicznie organizować kolejne edycje Kongresu!
Więcej informacji: kongresgoz.pl