w

W Krakowie powstanie kilkunastometrowa książka dla dzieci!

Pierwszymi autorami ilustracji do najdłuższej książki o podróżach byli kilkuletni studenci z Uniwersytetu Dzieci w Krakowie. Ponad sześćdziesiąt maluchów malowało obrazki ukazujące miejsca, które odwiedziły lub które chciałyby zobaczyć.

– Książka formatu A3, składana jak harmonia, dzięki zaangażowaniu pierwszych małych autorów ma już kilkanaście metrów długości. Mamy nadzieję, że podczas czerwcowych Targów znacznie wydłużymy to wyjątkowe dzieło, które powstaje przy współudziale portalu bajkopisarze.pl – mówi Anna Kaszuba-Dębska z Cafe Szafe.

W tym roku Dzień Dziecka potrwa dłużej

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie to nowa inicjatywa, której celem jest zaproszenie dzieciirodziców do świata książek i bajek dla najmłodszych. Świata, który na polskim rynku wydawniczym prezentuje się niezwykle barwnie i wartościowo. Pierwsze dni czerwca umożliwią niecodzienne spotkanie wydawców z czytelnikami.

– Odwiedziny Targów Książki w Krakowie będzie świetnym przedłużeniem Dnia Dziecka. Najmłodsi przez trzy dni targów będą mogli beztrosko bawić się na wielkim placu zabaw, który zorganizujemy na terenie całej hali Targów w Krakowie. O dobre humory rodziców i ich pociech zadba blisko setka wystawców, którzy planują gry, zabawy i programy edukacyjne, dzięki którym nasi goście poznają wiele pasjonujących form spędzania wolnego czasu. Oczywiście nie zabraknie książek, spotkań z autorami i ilustratorami! –  mówi Barbara Sikora, komisarz Targów Ksiązki dla Dzieci w Krakowie.

Najmłodszych i ich opiekunów z pewnością zainteresują też niezwykłemetamorfozy bajkowych postaci, wybór i nagrodzenie Książki Przyjaznej Dziecku, gigantyczne gry planszowe, Kartonowe Miasto, pokazy filmowe kultowych, polskich bajek, a także porady psychologów i specjalistów, którzy podpowiedzą jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dzieci.

Targi w Krakowie zapraszają na bajeczną zabawę ze światem książki.

WSTĘP NA TARGI JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Więcej informacji na: www.dzieci.targi.krakow.pl

Ponadto informacji udzielą:

Barbara Sikora, komisarz Targów Książki dla Dzieci – kom. 510 182 731

Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o. – kom. 501 691 230

Avatar photo

Napisane przez Grupa PRC

Nowoczesne technologie w architekturze – seminaria dla architektów

Nordic Walking: wybór kijków