w

Uśmiech dziecka – bezcenne

Twoje dziecko wyrośnie na pogodnego, pełnego wiary w siebie człowieka jeśli będziesz w nim rozwijać cechy, które pozwolą mu być optymistycznie nastawionym do życia. Nie traktuj wychowania swojej pociechy śmiertelnie poważnie. Pozwól sobie i malcowi czasem na zabawę rzeczywistością. Zabieraj swoje dziecko w miejsca, gdzie możecie się bawić, śmiać i relaksować. 

Bajkowa zabawa

Wielką atrakcją dla maluchów są przedstawienia teatralne przeznaczone specjalnie dla nich. Dostarczają dzieciakom wiele wrażeń, bo choreografia, scenografia, kostiumy, piosenki i muzyka tworzą ekscytujące, kipiące energią widowiska. W warszawskich teatrach wybór jest duży. W Bajce czeka na maluchy Ferdynand Wspaniały i Król Ból. Tam dzieci mogą znaleźć się w świecie psa, który stał się człowiekiem i króla, którego bolały zęby, bo nie chodził do dentysty. Poza tym w Teatrze na Woli najmłodsi mogą prześledzić sympatyczne przygody Koziołka Matołka, a w Teatrze Polonia zabawne losy Pchły Szachrajki. Czy można oprzeć się przewrotnemu urokowi tych bajek? Nie tylko dzieci będą śmiały się od początku do zakończenia każdego z tych przedstawień.

Magia i iluzja

Dzieciaki uwielbiają także pokazy czarów i magii. Takie spektakle to swoista  terapia śmiechem i zabawa podczas całego występu. Iluzja ma walory edukacyjne, ale przede wszystkim kreuje unikalny nastrój. Emocje wypisane na dziecięcych twarzach mówią wtedy same za siebie. Często młodzi widzowie biorą aktywny udział w przedstawieniu. Poznają tajniki sztuki magicznej. Mogą uczestniczyć w łączeniu metalowych obręczy, wprowadzać kulę w stan lewitacji, scalać rozcinane sznury, zaklinać znikające przedmioty i rozmnażać je. Nie pozbawiajmy swojej pociechy takiej rozrywki i wspomnień z występu na scenie jako debiutanta w roli magika.

Kolorowa rozrywka

Ludzie pogodni są odporniejsi na stres. Śmiech pobudza mózg do wytwarzania hormonów, które z kolei odpowiadają za wydzielanie w organizmie endorfin (hormonu szczęścia), a te zwalczają wszelkie smutki i zapewniają dobry nastrój. Zdaniem niektórych lekarzy śmiech pobudza działanie hormonu wzrostu i dlatego kto się śmieje, ten szybciej rośnie. Jednym słowem: chwil beztroskiej zabawy, które sprawiają, że nasze maleństwo czuje się szczęśliwe nie da się przecenić.  

Zabierz więc dziecko do jednego z licznych parków rozrywki dla najmłodszych. Tam bez względu na pogodę, dzieciaki mogą się do woli wyszaleć. Możesz odwiedzić np. najnowsze i największe w Warszawie centrum dla dzieci – Krainę Zabawy Tęcza, która mieści się w CH Skorosze (ul. Składkowskiego). Na powierzchni ponad 1000 mkw. maluchy wraz z dorosłymi mogą szaleć, brodząc w 50 tysiącach kolorowych piłek do utraty sił. Szalone ślizgi na imponujących zjeżdżalniach, wspinaczka, szukanie drogi w labiryncie, skoki na trampolinach i bitwy z użyciem pistoletów pneumatycznych ładowanych barwną amunicją to mocna dawka radości w czystej postaci. 

Komik, klaun i reszta

Klaunów, którzy wcześniej występowali tylko w cyrkach można dziś spotkać na różnorodnych imprezach i festynach. Często są też animatorami dziecięcych zabaw organizowanych w domu lub salach zabaw. Kolorowa twarz i czerwony nochal, wielkie buty oraz zabawne zachowanie wesołego przyjaciela na zawsze zostanie w pamięci dziecka, jeśli zaprosisz komika na urodziny swojego malca. Klauni rozbawią dzieciaki, pomalują im twarze i ręce, zaangażują maluchy w puszczanie wielkich baniek i nauczą wyczarowywać zwierzęta z balonów. Sprowadź na uroczystość swojej pociechy klauna, dzieci będą zachwycone.

Konie i kucyki

Jeśli dziecko lubi aktywnie spędzać czas można zafundować mu również przejażdżkę na koniu lub kucu. Celem tego typu wycieczki może być TKKF Ognisko Podkowa w Podkowie Leśnej koło Warszawy. Klub prowadzi naukę jazdy konnej przede wszystkim dla dzieci, młodzieży na dużych i małych koniach oraz zajęcia hipoterapeutyczne i imprezy jeździeckie. W Stajni Zieleniec natomiast rodzice mogą zapewnić kontakt z żywą przyrodą najmłodszym milusińskim i zafundować im spacer na grzbiecie kuca. Taka relaksująca przejażdżka będzie dla dzieciaka także niezapomnianą przygodą.

o Kraina Zabawy Tęcza

Centrum zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 21.00, w soboty w godz. 9.00 – 21.00 i niedziele w godz. 9.00 – 20.00.

W dni powszednie bilet wstępu bez ograniczenia czasowego kosztuje 20 zł, a w piątek, sobotę i niedzielę 30 zł. Rodzice i opiekunowie maja wstęp wolny. Stałym klientom Kraina oferuje karnety. W dni powszednie do godz. 12.00 można kupić godzinną wejściówkę w cenie 10 zł, a od godz. 12.00 w cenie 15 zł (w piątek 18 zł).

Więcej na www.tecza-skorosze.pl  

Dodatkowe informacje:

PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
tel. 022 620 28 29
www.prestigepr.pl  

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Dane w hurcie zanalizuję

Metraż nowych mieszkań kurczy się