w

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców – poradnik na czasy kryzysu

Przedstawiamy pierwszy w Polsce, kompleksowy raport Ulgi podatkowe – poradnik na czasy kryzysu. Firmy nie korzystają z ulg podatkowych w obawie przed kontrolą skarbówki.

 

Na podstawie wiedzy ekspertów ID Advisory powstał raport na temat dostępnych dla przedsiębiorców ulg podatkowych. Raport został objęty patronatem merytorycznym Uniwerstetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W publikacji przedstawiono nie tylko w sposób praktyczny zasady korzystania z ulg, ale również ich ranking wskazujący, które ulgi wiążą się z największym potencjałem na uzyskanie oszczędności, a także które najłatwiej można wdrożyć.

W ramach prac na raportem i we współpracy z agencją badawczą, wśród niemal 200 dużych i średnich przedsiębiorstw, przeprowadzono badanie, które wskazuje jak wyglądają dotychczasowe doświadczenia oraz plany firm w tym zakresie. Wyniki jednoznacznie wskazują, że co szósty ankietowany nie chce skorzystać z ulg podatkowych z obawy przed ewentualną kontrolą lub z braku zaufania do organów podatkowych.

„Raport powstał z myślą o przedsiębiorcach i dla przedsiębiorców. Jego celem jest przedstawienie w jednej publikacji podsumowania wszystkich dostępnych ulg i porównanie ich atrakcyjności, a także trudności w ich wdrożeniu. Mamy nadzieję, że przedstawiona analiza pomoże przedsiębiorcom w skorzystaniu z dostępnych dla nich ulg i uzyskaniu istotnych oszczędności. Kluczowe jest wdrożenie ulg w sposób bezpieczny, tak żeby zabezpieczyć się na wypadek ewentualnej kontroli podatkowej  – komentuje Jagoda Trela, Managing Partner, ID Advisory.

Raport umożliwia zapoznanie się z listą najczęściej popełnianych błędów oraz zbiorem wskazówek, w jaki sposób wdrażać ulgi w praktyce, z uwzględnieniem wydanych dotychczas stanowisk organów podatkowych i sądów administracyjnych. Ponadto, w raporcie znajduje się, przygotowany we współpracy z naukowcami/pracownikami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, opis trendów zagranicznych oraz najlepszych praktyk w tym zakresie.

Całość raportu jest dostępna na stronie: http://ulgipodatkowe-poradnik.pl/

ID Advisory (www.idadvisory.pl) – kancelaria prawno-podatkowa specjalizująca się we wdrażaniu kompleksowych rozwiązań dla przedsiębiorców. Tworzą ją wyłącznie wyspecjalizowani eksperci. Klient ma pewność, że posiadający wieloletnie doświadczenie doradca, z którym prowadzi rozmowy, będzie obsługiwał go osobiście. Celem firmy jest proponowanie konkretnych rozwiązań, które mają zapewnić bezpieczeństwo, ale również maksymalnie usprawnić efektywność biznesową.

Dodatkowych informacji udziela: 

 

Paweł Zaboklicki, 607 558 103, email: [email protected]

Napisane przez ID Advisory

Polacy masowo okradani i oszukiwani w sieci. A jak dbamy o bezpieczeństwo?

Designerska kuchnia w zasięgu ręki – ostatnie dni promocji Samsung cashback