w , ,

Trane organizuje pierwszą w Londynie konferencję na temat wysokowydajnych budynków

Strategia Trane dla wysokowydajnych budynków współgra z zapisami norm budowlanych i harmonizuje środowisko budynku z jego przeznaczeniem. Ta wyjątkowa strategia wykorzystuje analizęfinansowąi eksploatacyjnąoraz bilans energetyczny w dedykowanych systemach i usługach Trane.

“40 procent energii zużywanej w Europie pochłaniająbudynki” – powiedział Manlio Valdes, prezes Trane i Thermo King na region Europy, Środkowy Wschód, Indie i Afrykę (EMEIA). – “Zastosowanie koncepcji wysokowydajnych budynków może przyczynićsiędo zmniejszenia kosztów energii i kosztów eksploatacyjnych o 30-50 procent w całym cyklu życia budynku. Równie istotnym jest, że koncepcje te mogą zwiększyć bezpieczeństwo, komfort i wydajnośćpracy osób przebywających w budynku.”

Gośćmi Trane będą osoby na najwyższych stanowiskach z sektora publicznego i prywatnego. Celem spotkania jest przedstawienie i wyjaśnienie strategii dla wysokowydajnych budynków oraz przedyskutowanie finansowych aspektów oszczędności kosztów energii i eksploatacji. Spotkanie rozpocznie sięo godzinie 9:00 BST w hotelu Sofitel w Terminalu 5 na lotnisku Heathrow w Londynie (TW6 2GD London, UK).

Najważniejsze punkty programu (pełny program na końcu)

Spotkanie otworzy Manlio Valdes, po czym przygotowaną przez siebie prezentację wygłosi Chris Webber z magazynu "Economist Intelligence Unit".

Chris Webber zaprezentuje wyniki badań przeprowadzonych w 2011 roku wśród kadry zarządzającej: Wydajne gospodarowanie energią: problemy praktyczne.” W ramach badań przeanalizowana została skuteczność korporacyjnych programów zarządzania energią oraz luki i wymagania na szczeblu zespołu zarządzającego, które muszą być spełnione dla uzyskania wymaganych rezultatów.

Strategia dla wysokowydajnych budynków

Michel van Roozendaal, wiceprezes ds. usług, kontroli, gotowych rozwiązańi obsługi posprzedażnej w Trane EMEIA, omówi StrategięTrane dla wysokowydajnych budynków i poprowadzi dyskusję panelową “Perspektywy branżowe wobec wysokowydajnych budynków.”

W dyskusji wezmą udział:

  • Andrew Eastwell –dyrektor w stowarzyszeniu Building Services Research and Information Association (BSRIA)
  • Andy Ford –prezes Chartered Institution of Building Services Engineers (CIBSE)
  • Paul Huggins –dyrektor w ECA, Carbon Trust
  • Louis J. Ronsivalli, Jr. –główny dyrektor ds. rozwoju oferty usługowej Trane, Ingersoll Rand
  • Martin Townsend –dyrektor w Building Research Establishment (BRE)
  • Jim White –dyrektor operacyjny w brytyjskim oddziale Norland – Morgan Stanley

Podsumowanie po zakończeniu dyskusji panelowej wygłosi Andrew Warren, prezes Association for the Conservation of Energy, stowarzyszenia propagującego ideę oszczędności energii. Prezes Warren omówi bieżące tendencje i rozwiązania wprowadzane na szczeblach rządowych sprzyjające lepszemu gospodarowaniu energią i wdrażaniu technologii dla wysokowydajnych budynków.

Po lunchu, Trane wręczy nagrodę “Energy Efficiency Leader Award”, którą przyznano sieci hoteli Arora Hotels za zaangażowanie w zrównoważone gospodarowanie energią. Niedawne modernizacje w tej sieci przeprowadzono z uwzględnieniem zarówno specyfiki środowiska budynków, jak i celów biznesowych firmy. Takie podejście przybliża Arora Hotels do kompleksowej realizacji strategii dla wysokowydajnych budynków.

Rozwiązania zastosowane w obrębie infrastruktury hotelowej są zgodne z etosem dbałości o środowisko naturalne, który w Arora Hotels znajduje wyraz w szkoleniach pracowników, istnieniu "grupy przyjaznej środowisku" w każdym hotelu sieci, inwestycjach w technologie oszczędzania wody i maksymalizacji wydajności funkcjonowania budynków oraz recyklingu wszystkich odpadów. Arora Hotels co roku przeprowadza kontrole swoich hoteli pod kątem zgodności ich funkcjonowania ze strategiądbałości o środowisko oraz postępów w najważniejszych "zielonych" obszarach.

Manlio Valdes przekaże nagrodę Surinderowi Arora, dyrektorowi zarządzającemu i założycielowi Arora Hotels oraz Sofitel London. Po ceremonii rozpocznie się zwiedzanie budynku.

O strategii Trane dla wysokowydajnych budynków – Europa

Strategia Trane dla wysokowydajnych budynków stawia sobie za cel tworzenie bezpiecznych, wygodnych i wydajnie funkcjonujących budynków.

W ramach strategii, proponuje się właścicielom budynków i kadrze zarządzającej sześciostopniowy schemat działań: 1) zrozumienie misji firmy oraz unijnych i lokalnych przepisów i wymagań; 2) przeprowadzenie całościowej oceny funkcjonowania budynku w trakcie jego cyklu życia; 3) wykonanie modelu bilansu energetycznego budynku i zastosowanie go do symulacji zakresu prac konserwacyjnych, gromadzenia niezbędnych danych i analizy możliwości oszczędności; 4) zaproponowanie rozwiązańw zakresie zapobiegawczych prac konserwacyjnych, uwzględniających sposób funkcjonowania i eksploatacji budynku; 5) zaproponowanie klientowi dopasowanych do jego potrzeb gotowych rozwiązań umożliwiających lepsze gospodarowanie energią w całym cyklu życia budynku, od fazy projektowania do eksploatacji; 6) wykonanie pomiarów i ocena funkcjonowania budynku w stosunku do założeń, w tym przeprowadzenie kontroli zgodności z Dyrektywą w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) według zasad obowiązujących w danym kraju.

Zalety strategii Trane dla wysokowydajnych budynków to między innymi optymalizacja wartości i zwrotu inwestycji w nieruchomość; zastosowanie nowoczesnej technologii do uzyskania informacji i danych o budynku ułatwiających podejmowanie decyzji; wprowadzenie w budynku środowiska zapewniającego najwyższy komfort przebywających w nim osób; funkcjonowanie budynku w sposób zrównoważony, bezpieczny dla środowiska i rentowny.

Strategia Trane dla wysokowydajnych budynków uzupełnia standardy wyznaczane przez certyfikat Leadership in Energy and Environmental Design -LEEDTM oraz współgra z inicjatywą Europa 2020, Planem Oszczędzania Energii 2011, brytyjską Deklaracjąo ochronie środowiska naturalnego i zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla oraz innymi inicjatywami podejmowanymi przez Unię Europejską i poszczególne kraje członkowskie w celu efektywnego gospodarowania energią.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących wysokowydajnych budynków, zapraszamy na stronę internetową www.trane.com/highperformancebuildings.

# # #

Zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w całym programie lub wybranych punktach; Potwierdzenie udziału prosimy zgłaszaćdo osób kontaktowych: Joan Schimml lub Michał Karkoszka

9:00 –10:00

Rejestracja i śniadanie kontynentalne

10:00 –10:45

Otwarcie spotkania przez Manlio Valdesa, prezesa Trane i Thermo King na region Europy, Środkowy Wschód, Indie i Afrykę oraz prezentacja poprowadzona przez Chrisa Webbera z magazynu Economist Intelligence Unit“Wydajne gospodarowanie energią: problemy praktyczne”

10:45 –11:30

"Strategia dla wysokowydajnych budynków: najwyższa wydajnośćw całym cyklu życia” – wykład Michela van Roozendaal, wiceprezesa ds. usług, kontroli, gotowych rozwiązańi obsługi posprzedażnej w Trane i Thermo King na region Europy, Środkowy Wschód, Indie i Afrykę (EMEIA)


11:30 –12:30

Dyskusja panelowa: “Perspektywy branżowe wobec wysokowydajnych budynków”, moderowana przez Michela van Roozendaal

Udziałw dyskusji potwierdzili:
•  Andrew Eastwell –dyrektor stowarzyszenia Building Services Research and Information Association (BSRIA)
•  Andy Ford –prezes Chartered Institution of Building Services Engineers (CIBSE)
•  Paul Huggins –dyrektor w ECA, Carbon Trust
•  Louis J. Ronsivalli, Jr. –główny dyrektor ds. rozwoju oferty usługowej, Trane
•  Martin Townsend –dyrektor w Building Research Establishment (BRE)

•  Jim White –dyrektor operacyjny w brytyjskim oddziale Norland – Morgan Stanley

12:30 –13:30

Lunch

13:00 –13:15

Prezentacja Andrew Warrena, prezesa stowarzyszenia Association for the Conservation of Energy

13:15 –13:30

Wręczenie nagrody "Energy Efficiency Leader Award" przyznanej hotelom Sofitel London Heathrow –Arora Hotels

13:30 –14:00

Zwiedzanie hotelu Sofitel London na lotnisku Heathrow

14:00

Zakończenie

Strategia Trane dla wysokowydajnych budynków

Trane tworzy innowacyjne, wysokowydajne budynki za pomocą unikalnej strategii wykorzystującej analizęfinansową, funkcjonalnąi bilans energetyczny oraz specjalistyczne usługi oraz narzędzia finansowania. Wysokowydajne budynki sąbezpieczne, komfortowe i energooszczędne. Spełniająspecjalne normy dotyczące zużycia energii i wody, niezawodności systemu i czasu działania, zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, komfortu mieszkańców i ich bezpieczeństwa oraz innych czynników. Wysokowydajne budynki pozwalająwłaścicielom i użytkownikom na podnoszenie wydajności i osiąganie celów biznesowych przy zastosowaniu zaplanowanych, dobrze działających standardów, opracowanych, monitorowanych i stale aktualizowanych dla uzyskania określonych wyników w wyznaczonych ramach. W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących wysokowydajnych budynków, zapraszamy na stronę internetową www.trane.com/highperformancebuildings.

Informacje o Ingersoll Rand

Ingersoll Rand (NYSE:IR) jest światowym liderem w tworzeniu i utrzymywaniu bezpiecznych, komfortowych i wydajnych środowisk na rynkach komercyjnych, mieszkaniowych i przemysłowych. Nasi pracownicy oraz nasza rodzina marek —w tym Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® oraz Trane® —wspólnie pracująnad poprawąjakości i komfortu powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów łatwo psujących się, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Rozwiązania Trane zapewniają optymalny komfort wewnątrz pomieszczeń, poprzez szeroką gamę energooszczędnych systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usługi związane z utrzymaniem budynku i serwisem, dostawy części oraz zaawansowane układy sterowania. Ingersoll Rand to globalne przedsiębiorstwo o wartości 14 miliardów $ zaangażowane we wprowadzanie efektywnych praktyk biznesowych w ramach firmy, jak również wykonywanie ich na rzecz klientów. W celu uzyskania dalszych informacji, zapraszamy na stronę internetową www.ingersollrand.com.

Avatar photo

Napisane przez Michał Karkoszka

Współczesna emigracja Polaków – raport

Era złotówki