w ,

Toruńscy urzędnicy najlepsi w Polsce

Była to już 16 edycja Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej. Do finału nasza reprezentacja awansowała w marcu bieżącego roku, wygrywając eliminacje, które odbyły się w Mrągowie.

Reprezentacja Urzędu Miasta Torunia wystąpiła w składzie:

Jarosław Więckowski, Robert Kościelak, Leszek Lisewski, Wojciech Włodarek, Kazimierz Puszakowski, Janusz Kujawa oraz Grzegorz Filipowicz.

W rozgrywkach finałowych toruński zespół okazał się najsilniejszy i zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii „+ 45”. Pokonał w rzutach karnych dwie mocne grupy z Gliwic z wynikiem 7:6 i Ostrzeszowa – 3:1. Ponadto Grzegorz Filipowicz został uznany za najlepszego zawodnika turnieju, a Leszek Lisewski najlepszym bramkarzem.

Warto wiedzieć:
Toruńscy piłkarze to wielokrotni zwycięzcy różnorodnych turniejów piłkarskich krajowych i zagranicznych. W przeszłości zdobywali także brązowe medale Mistrzostw Polski. Jest to jedna z najwszechstronniejszych reprezentacji samorządowych w całym kraju.