w

Święto Ulicy Podmurnej

To już trzecia edycja święta jednej z najdłuższych i najstarszych toruńskich ulic. Celem organizatorów jest promocja ulicy Podmurej oraz integracja lokalnej i miejskiej społeczności. Jest to również dobra okazja do propagowania rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Atrakcje zlokalizowane będą wzdłuż ulicy Podmurnej oraz w "Piernikowym Miasteczku". Głównym punktem programu święta będzie kiermasz rękodzieła i warsztaty hand-made. Organizatorzy w ten sposób chcą spopularyzować tworzenie wszystkiego, co kojarzy się z rękodzielnictwem, wyjść do wielu ludzi, którzy w dzisiejszej kulturze masowo-hipermarketowej zatracili wiarę we własne możliwości twórcze. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się samodzielnego tworzenia biżuterii, torebek, zabawek, pasków. Odbędą się również występy zespołów muzycznych.

Najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli pomalować buźki w bajeczne wzorki, wziąć udział w różnych konkursach z nagrodami oraz posłuchać bajek czytanych przez dorosłych. Odbędą się pokazy wyczynowych rowerów MTB i udzielania pierwszej pomocy. Z bliska będzie można przyjrzeć się wozom bojowym straży pożarnej. Nie lada atrakcją będzie Kapslowy Wyścig Pokoju.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest tradycyjnie sklep U La La oraz Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Pomoc w realizacji imprezy zapowiedzieli również przedsiębiorcy z ulicy Podmurnej oraz przyległych ulic, m.in.: redakcja „Nowości", Butik „Luztro", „Róże i Zen", „Koniec Świata", biura turystyczne z ulicy Podmurnej, sklep K2 i „Sylwetka" oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę organizatorzy zapraszają w godz. 10.10-20.20.

Święto Ulicy Podmurnej jest częścią cyklu świąt ulic, który trwa od początku czerwca do połowy września. Jego pomysłodawcą jest Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Cykl ruszył w tym roku 5 czerwca, kiedy to swoje święto obchodziła ulica Most Pauliński. Urodziny tej urokliwej uliczki działający przy niej przedsiębiorcy organizują od 1998 r. Głównym organizatorem jest Pierogarnia "Stary Toruń". Co roku gwoździem programu jest zwiedzanie z przewodnikiem na co dzień niedostępnych ruin gotyckiej przeprawy, czyli Mostu Paulińskiego. Od dwóch lat imprezie towarzyszy Toruński Jarmark Pierogów. W tym roku na festynie można było obejrzeć występy grupy cyrkowców, zespołu muzycznego, pokaz mody czy plenerową galerię zdjęć Torunia z lat okupacji niemieckiej.

Do końca tego roku odbędą się jeszcze dwa podobne festyny:

  • 11 września – Święto ul. Pod Krzywą Wieżą

  • 17 września – Święto ul. Przedzamcze

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Efektywny obieg dokumentów w firmie

IX Memoriał Huberta Wagnera i angelo Hotel Katowice