w

Sukces rekrutacji do WSIiZ

W tym roku matury nie zdało prawie aż 6 tys. (czyli około 25 procent) uczniów z Podkarpacia. Dodatkowo, pogłębiający się niż demograficzny powoduje spadek liczby studentów w Polsce o kilkanaście procent rocznie. W tej sytuacji nawet uczelnie publiczne miały, wbrew przewidywaniom, niedobór kandydatów na studia na większości kierunków i rekrutowały studentów w dwóch, a nawet trzech turach, co nie zdarzało się wcześniej. Efekt zakończonej 30 września rekrutacji do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to komplet studentów niemal na każdym oferowanym przez uczelnię kierunku.

– Taki wynik bardzo nas cieszy. W tegorocznej rekrutacji odnotowaliśmy nawet pewien wzrost liczby podań w porównaniu do ubiegłego roku. W roku akademickim 2011/2012 w naszej uczelni naukę rozpocznie około 8 tys. studentów, w tym około 3 tysięcy na pierwszym roku – informuje prof. nadzw. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki.

Maturzyści wybierają WSIiZ z wielu powodów. Uczelnia znana jest z wykorzystywania zaawansowanych technologii informatycznych w procesie dydaktycznym. Jako pierwsza wprowadziła elektroniczne legitymacje i e-indeksy.

– W trosce o stałe podnoszenie jakości kształcenia, oddaliśmy w tym roku do użytku Centrum Edukacji Międzynarodowej, w którym znajduje się 17 nowoczesnych laboratoriów wysokich technologii teleinformatycznych, w tym np. laboratorium grafiki 3D, automatyki i robotyki i jaskinia 3D – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy rzeszowskiej WSIiZ.

Ogółem uczelnia ma 67 nowoczesnych laboratoriów (np. kryminalistyki, kosmetologii i laboratorium finansowe symulujące giełdę papierów wartościowych), w których studenci kształcą umiejętności praktyczne, bardzo cenione przez przyszłych pracodawców.

Oferowane przez WSIiZ kierunki tworzone są po dokładnych analizach zapotrzebowania rynku pracy. Rzeszowska szkoła wyższa na bieżąco wzbogaca ofertę. W ubiegłym roku wprowadziła jako jedyna w Polsce i jedna z czterech uczelni w Europie anglojęzyczne studia Aviation Management (zarządzanie lotnictwem).

Uczelnia ma znakomitą kadrę uznaną w Polsce i za granicą. W WSIiZ wykładają światowej sławy autorytety: m.in. prof. Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, prof. Ryszard Bugaj, pracownik Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, prof. Witold Koziński, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego oraz prof. Bartłomiej Kamiński, doradca Banku Światowego.

– Studentów przyciąga też możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów, podnoszących kwalifikacje na rynku pracy i dlatego bardzo cenionych przez pracodawców. Do tej pory uczelnia wydała ok. 60 tys. międzynarodowych certyfikatów, głównie informatycznych i językowych. Dodatkowy atut to międzynarodowość. W WSIiZ studiuje ok. 900 studentów z zagranicy z kilkunastu państw z całego świata – mówi Pasieczna.

Avatar photo

Napisane przez Pasieczna Urszula

Pierwsze polskie wydanie dzieła Newtona!

Bezpieczne Euro bez terrorystów