Już po uruchomieniu wersji internetowej użytkownik demo w roli SuperVisor (domyślny użytkownik wersji demo) ma do wyboru kilka sposobów przeglądania rejestrów:
- Menu Klasyczne – ikony z funkcjami programu dostępne w górnym panelu,
- Menu Outlook – menu, podobnie jak w programie Outlook, wyświetlane jest w panelu z lewej strony ekranu,
- Menu Desktop – menu w pełni konfigurowane przez administratora systemu. Ikony z dostępem do poszczególnych rejestrów lub transakcji wyświetlane są w panelu nawigacyjnym programu (główne okno programu)
- Menu Transakcje – w oknie umożliwiającym wpisanie transakcji wystarczy wpisać tylko część nazwy, aby system sam zaproponował listę transakcji skojarzonych z wpisaną frazą.
Zarówno menu Klasyczne jak i menu Outlook tworzone jest dynamicznie na podstawie wytycznych wskazanych przez administratora systemu. To właśnie on ma możliwość skonfigurowania menu dla każdego użytkownika systemu z osobna. Administrator ma możliwość ograniczenia dopisywania oraz edycji dokumentów oraz kartotek (osoba przeglądająca) albo włączenia lub wyłączenia dostępu do poszczególnych rejestrów. Administrator systemu ma także mozliwość konfiguracji dostępnego menu poprzez tworzenie grup oraz pozycji menu http://www.youtube.com/user/SoftwareStudioPoland#p/a/u/0/8NM0wgDqa5c.
Konfiguracja menu użytkowników jest niezwykle prosta i intuicyjna. Sposób konfiguracji został zaprezentowany na filmie http://www.youtube.com/user/SoftwareStudioPoland#p/u/2/QLv7YtJJuII.
Administrator systemu również konfiguruje dostęp do poszczególnych zestawień oraz raportów dostępnych w systemie. Szablony raportów (pliki rdl) można w dowolny sposób konfigurować wykorzystując jako narzędzie Microsoft Report Builder, dzięki czemu istnieją nieograniczone możliwości szybkiego wyciągania informacji z bazy danych.
Na podstawie wytycznych administratora systemu budowane jest także menu w wersji Framework. Wersja Framework to instalowany na komputerze program Windows stanowiący dedykowaną nakładkę na ASP.net.
Rozwiązanie wprowadzone do systemu umożliwiają użytkownikowi systemu, z prawami administratora, samodzielne dostosowanie programu dla poszczególnych użytkowników bez konieczności korzystania z fachowej wiedzy i umiejętności wdrożeniowców systemu.