W ubiegłym roku akademickim mury uczelni opuścił pierwszy rocznik absolwentów tego kierunku. Warto przypomnieć, że w trakcie studiów zrealizowali już poważne zadania, z których wywiązali się znakomicie.
Przygotowali między innymi koncepcję dotyczącą zagospodarowania przestrzennego niektórych, niepozornych i zapomnianych, miejsc w Bielsku-Białej, na przykład Kępy Hałcnowskiej. Wszystko to w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej
Brali udział również w konkursie na projekt zestawu do kawy i herbaty zorganizowany przy udziale znanego producenta kawy i herbaty Mokate. Do rywalizacji konkursowej zakwalifikowało się 16 studenckich projektów. Okazało się, że uwaga startujących w konkursie skupiła się na cappuccino i espresso; wiele z pomysłów miało innowacyjny charakter. Zestaw herbaciany był przedmiotem tylko jednej pracy.
W tym roku popularny "Tyszkiewicz" obchodzi swoje 20-lecie. Bielskiej Wyższej Szkole imię Józefa Tyszkiewicza – nieżyjącego już wówczas założyciela i zarazem fundatora – nadano w 1996 roku. Do tej pory mury tej najstarszej uczelni niepublicznej na Podbeskidziu opuściło blisko 2 000 absolwentów.
O wyjątkowości BWS na edukacyjnej mapie Polski świadczy między innymi włączenie jej do badań nad uwarunkowaniami rozwoju szkolnictwa wyższego. Międzynarodowa organizacja w ramach tzw. projektu IBAR wytypowała do badań 7 krajów Europy; w Polsce wybrano 4 uczelnie wyższe, w tym jako jedyną niepubliczną – Bielską Wyższą Szkołę im. J. Tyszkiewicza.