w , ,

SOFTSWISS, międzynarodowa firma z branży IT, udzieliła wsparcia społeczności Ruby w Warszawie

Światowy producent oprogramowania, firma SOFTSWISS, która rozwija w Polsce jednocześnie kilka centrów programistycznych, ogłosiła rozpoczęcie współpracy ze społecznością Ruby w Warszawie. Jest to community miejscowych specjalistów z branży IT, którzy dążą do tworzenia profesjonalnego środowiska dla rozwoju i wymiany doświadczeń.

Pierwsze wydarzenie, podczas którego firma udzieliła mu wsparcia w ramach stosunków partnerskich, stała się konferencja Ruby Warsaw Community Conference. Wydarzenie połączyło entuzjastów i ludzi o zbliżonych poglądach, którzy pracują w różnych firmach z branży IT na stanowiskach programistów Ruby lub chcą się rozwijać w tym kierunku. Są to specjaliści, którzy chcą się rozwijać w zawodzie i skorzystać z doświadczenia kolegów z branży.

Podobne partnerstwo daje SOFTSWISS nowe możliwości pozyskania utalentowanych lokalnych specjalistów do pracy nad swoimi innowacyjnymi projektami, a członkom wspólnoty zapewnia komfortowe warunki rozwoju zawodowego. Plany w tymi kierunku już są, minimum stanowią comiesięczne meet-upy dla ,,rubystów” w Warszawie. Firma planuje także inicjować wydarzenia edukacyjne, żeby programiści Ruby mogli ćwiczyć swoje umiejętności.

,,- Cieszymy się, że duża międzynarodowa firma IT SOFTSWISS zdecydowała się wspierać społeczność programistów Ruby, poprzez sponsorowanie naszej konferencji” – dzieli się swoimi wrażeniami po konferencji Mariusz Kozieł, CTO w firmie Visuality oraz główny organizator Ruby Warsaw Community Conference oraz Ruby Warsaw Community meetups. ,,- Udało się, naszą konferencję odwiedziło ponad 100 osób, chociaż jesteśmy pewni, że jest to dopiero początek. Naszym celem jest zbudowanie mocnego Europejskiego Community wśród programistów Ruby oraz stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, integracji, wzajemnego wsparcia. W planach kolejne edycje, przy których mamy nadzieję firma SOFTSWISS zasili także grono prelegentów” – dodaje.

SOFTSWISS jest międzynarodową firmą z oddziałami na Białorusi, w Gruzji, na Malcie i w Polsce. Jednak właśnie polski rynek jest przez nią uznawany za priorytetowy z punktu widzenia rozwoju, i z tego powodu firma już od kilku lat rozwija centrum programistyczne w Poznaniu, a wiosną bieżącego roku otwarto biuro w prestiżowej dzielnicy biznesowej Warszawy. Wsparcie dla lokalnych środowisk zawodowych zajmuje szczególne miejsce w planach rozwoju. A w przypadku Ruby taka inicjatywa pomaga także w popularyzacji tego języka programowania, który jest tu podstawowym. Dlatego w firmie ceni się specjalistów, którzy go znają.

A tak przy okazji, to nie pierwsza podobna współpraca SOFTSWISS z programistami Ruby. W styczniu bieżącego roku światowy producent oprogramowania udzielił wsparcia wspólnocie Ruby BRUG w Białymstoku. I teraz regularnie pomaga specjalistom w przeprowadzaniu meet-upów i profesjonalnych eventów.

DLA INFORMACJI

SOFTSWISS – międzynarodowa firma produktowo-technologiczna z 10-letnim doświadczeniem i z oficjalnymi oddziałami w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. Liczba pracowników spółki wynosi ponad 1400 osób. SOFTSWISS jako pierwsza firma na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w branży rozrywek online.

W 2022 roku firma otrzymała nagrodę SIGMA Europe w kategorii „Miejsce pracy roku” i nagrodę SIGMA CIS w kategorii Best affiliate tracking software. W 2021 roku SOFTSWISS została wyróżniona nagrodami w kategoriach „Najlepsza firma roku pod względem obsługi klienta” na International Gaming Awards (IGA) i „Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS byli zwycięzcami w kategoriach „Liderstwo”, „Produkty i innowacje” i „Pracownik roku”.

Załączniki

Napisane przez SmartContent

Omnichannel – najbezpieczniejszy handel

Samotne z konieczności