w

Rodzicu, tego nie wiesz o problemach swojego nastolatka!

W czasach, w których żyjemy, my dorośli naskładaliśmy swoim nastoletnim dzieciom obietnic, których nie jesteśmy w stanie dotrzymać. Stworzyliśmy iluzję dostępności i nieograniczonych możliwości, których nie da się zrealizować – czytamy w książce „Nastolatki na krawędzi”, która stała się puntem wyjścia do naszego spotkania z ekspertkami w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży i jednocześnie współautorkami tejże książki.

Live “Rodzicu, tego nie wiesz o problemach swojego nastolatka!” – z serii “Domowy punkt widzenia” odbędzie się 29 lutego o godzinie 18:00 – będzie to spotkanie z dr Agnieszką Dąbrowską i dr Martą Niedźwiedzką – specjalistkami psychiatrii dzieci i młodzieży.

Podczas wydarzenia rodzice otrzymają zestaw praktycznych rozwiązań i  narzędzi, w jakie powini wyposażyć swoje nastoletnie dziecko, by mogło radzić sobie z rzeczywistością i potrafiło zbudować zdrową i dorosłą tożsamość.

Tematyka, jaka zostanie poruszona:

* nierealnych obietnicach składanych nastolatkom

* konfrontacji z lękiem i rozczarowaniem

* kondycji psychicznej nastolatków i codziennych wyzwaniach

* zdroworozsądkowym wychowaniu młodego człowieka

Wydarzenie jest bezpłatne – wystarczy się tylko zarejestrować!

“Domowy punkt widzenia” to cykliczne spotkania z ekspertami, na których poruszamy kwestie związane z wychowaniem, edukacją i zdrowiem psychicznych dzieci. Projekt gościł już takie osobowości jak Aga Rogala, Agnieszka Kozak, Agnieszka Stein, Sylwia Bujko, Angelika Talaga, Krzysztof Maj czy Wojciech Zaraś. To osoby znane z szeroko pojętego świata edukacji i rozwoju rodzicielstwa, dzielące się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Nauczania Domowego. Każdego miesiąca zaprasza do rozmowy specjalistę z zakresu wychowania, pedagogiki, psychologii dziecka, a także edukatorów pracujących na podstawie nowych technologii, autorów książek i poradników dla rodziców.

Oszczędzanie na ubezpieczeniu może być kosztowne

Europa wydaje się pozostawać w tyle za Stanami Zjednoczonymi na wielu frontach