Na początku lipca 2012 opublikowana została kolejna edycja dorocznego raportu Computerworld TOP 200. W tym roku po raz pierwszy wyodrębniono w rankingu dostawców systemów zarządzania drukiem i obiegiem dokumentów. Wyniki raportu potwierdziły ugruntowaną pozycję Rodan Systems – firma uplasowała się na 3 miejscu w Polsce, w czołówce dostawców systemów obiegu dokumentów.
Również bardzo wysokie, 12 miejsce spółka Rodan Systems zdobyła w rankingu dostawców aplikacji webowych i portali internetowych. Ponadto firma poprawiła, w porównaniu z rokiem poprzednim, swoją lokatę wśród firm uzyskujących największy przychód ze szkoleń oraz firm świadczących usługi wdrożenia oprogramowania.
Ranking został opracowany na podstawie wyników finansowych firm branży informatycznej i telekomunikacyjnej w 2011 roku. Według IDC Poland, wartość rynku informatycznego w 2011 roku wyniosła 31,3 mld PLN i w porównaniu do roku poprzedniego wzrosła o 2,3 mld PLN czyli o 8,3%. Według zestawienia Computerworld najwięcej na IT w 2011 roku wydała administracja – 2,4 mld PLN o 17% więcej niż przed rokiem.
Rodan Systems SA jest producentem oprogramowania wspierającego zarządzanie informacją, opartego na własnej platformie produktowej OfficeObjects. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wielu zrealizowanym rozwiązaniom jest znanym i cenionym dostawcą systemów informatycznych. Główne pozycje w ofercie firmy stanowią systemy elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania procesami pracy (workflow), repozytoria dokumentów, bazy wiedzy a także usługi integracyjne. Spółka oferuje rozwiązania dla różnej wielkości urzędów administracji państwowej, samorządowej oraz dla przedsiębiorstw.
Spółka Rodan Systems jest uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych polskich firm IT. Za udział w europejskich projektach badawczych została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Akcje Rodan Systems SA notowane są na rynku NewConnect a obligacje na rynku Catalyst w Warszawie.
Platforma OfficeObjects® to rodzina produktów oprogramowania, stanowiąca podstawę uniwersalnych systemów informatycznych wspomagających działalność organizacji w dowolnych obszarach zarządzania informacją: od formularzy elektronicznych, zarządzania procesami pracy po systemy zarządzania dokumentami oraz portalowe rozwiązania do pracy grupowej i zarządzania wiedzą korporacyjną.