w

Recepta na urodę

Produkt recepturowy to każdy wariant kosmetyku pielęgnacyjnego spełniający indywidualne upodobania osoby zamawiającej pod względem składu, zapachu, konsystencji czy koloru. Takie kosmetyki zawierają jedynie naturalne bioekstrakty bez zawartości substancji, które mogą uczulać. W składzie masowo produkowanych, sklepowych kosmetyków znajdują się silne alergeny i szkodliwe konserwanty takie jak: parabeny, parafina, oleje mineralne, glikole, substancje zapachowe czy syntetyczne barwniki, których nie znajdzie się w składzie specyfików recepturowych.

Początkowo kosmetyki recepturowe robione były wyłącznie przez farmaceutów – zniechęcały aptecznymi zapachami i nieestetycznym opakowaniem wraz z odręcznym, przymocowanym gumką recepturką, składem. Obecnie ich produkcją zajmują się również specjaliści z branży kosmetycznej. Dzięki temu ich dostępność jest większa, a zakupy łatwiejsze i wygodniejsze –
– nie wymagają wizyty u specjalisty i zdobycia recepty.

Aby kosmetyk recepturowy był idealnie dopasowany do potrzeb skóry zamawiającego trzeba ustalić indywidualne parametry takie jak: wiek, płeć, uczulenia, typ skóry i wybrać cechy kremu: bazę, zapach, kolor oraz składniki aktywne, np. nawilżające, złuszczające, przeciwstarzeniowe i inne. Najlepsze efekty można uzyskać wybierając maksymalnie 3 takie składniki. Klient ma również możliwość wyboru kosmetyku w wersji ekologicznej, produktu w 100 % naturalnego, bez zawartości konserwantów, barwników ani zapachu –mówi Anna Molenda-Skowronek z firmy Eco Plant , oferującej kosmetyki naturalne własnej produkcji.

Kolejną mocną stroną ekologicznych kosmetyków recepturowych jest ich hipoalergiczność. Dane statystyczne pokazują, że co 10 osoba na świecie ma uczulenie na kosmetyki. Zapotrzebowanie na specyfiki ograniczające możliwość podrażnień jest ogromna. Produkt hipoalergiczny znacznie różni się od tych produkowanych masowo – przede wszystkim, nie zawiera środków zapachowych (najsilniejszych alergenów, nadających kosmetykom przyjemne zapachy) i konserwantów (dzięki którym kosmetyki nie psują się nawet po kilkunastu miesiącach). Ekologiczne kosmetyki recepturowe mają krótki termin trwałości, ok. 21 dni i wymagają przechowywania w lodówce, jednak nie uczulają oraz dają lepsze efekty stosowania niż produkty sprzedawane w sklepach i drogeriach.

Specyfiki recepturowe nie są wyrobem przemysłowym, ale produktem wykonywanym ręcznie. Każdy z nich jest starannie opracowany i przebadany, a współpraca z przedstawicielami naukowymi oraz baza medyczna gwarantują ich wysoką jakość technologiczną.

Joanna Kowalczyk

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Płać mniej za energię – wybierz solary

Wirtualny przetarg, realny zysk