w

Randka z rekruterem – O4 coworking w Olivia Centre staje się jednym z najprężniej działających centrów rekrutacji na Pomorzu

link Onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jO0uJ23OjMoCSv4C9w?e=YuIi6a 

Link do zdjęć onedrive:Link wetransfer: https://we.tl/t-jGnUK8lWjk

Randka z rekruterem – O4 coworking w Olivia Centre staje się jednym z najprężniej działających centrów rekrutacji na Pomorzu

Miejskie legendy krążą o tym, jak osoby rekrutujące wykorzystują aplikacje randkowe do znajdowania kandydatów. Okazuje się, że randki z rekruterami faktycznie się odbywają i to z korzyścią zarówno dla kandydatów, jak i firm. O4 Coworking w Gdańsku organizuje szybkie randki rekrutacyjne już od 3 lat. Efekty zaskakują.

Rezydentami O4 Coworking są małe i średnie firmy, dla których liczy się czas i skuteczność dotarcia do kandydatów. Od wielu z nich słyszeliśmy, że trudno jest im rekrutować osoby na stanowiska juniorskie. Dlatego stworzyliśmy format, który nazwaliśmy Speed Datingiem Rekrutacyjnym. W maju zorganizowaliśmy już 7 edycję projektu, który po miesiącu od jej zakończenia daje uczestnikom satysfakcję z pracy w firmach, które poznali na tym wydarzeniu – mówi Martyna Czarnobaj-Borowska, kreatorka i menedżerka tego formatu.

Na czym polegają szybkie randki rekrutacyjne? O4 Coworking zaprasza do współpracy konkretne pomorskie uczelnie i spośród ich studentów rekrutuje uczestników. Jednocześnie włącza do projektu firmy, które poszukują osób na stanowiska juniorskie. Dotychczas w projekcie wzięło udział 500 studentów oraz 100 pracodawców. Aplikując do projektu, studenci muszą uzasadnić, dlaczego chcą wziąć w nim udział, a sam projekt podzielony jest na kilka etapów, które pozwalają się młodym adeptom przygotować się do rozmów, a firmom dobrze rozpoznać najlepszych kandydatów do pracy. Pierwszy etap to warsztaty z kompetencji, które przydają się na etapie szukania pracy i rozwijania kariery oraz wstępne rozmowy, których celem jest sprawdzenie dopasowania kandydatów do potrzeb firm. Magia dzieje się na kolejnym etapie. Każdy uczestnik i uczestniczka spotyka się z osobami reprezentującymi firmy zaangażowane w projekt. Te rozmowy trwają 6 minut i odbywają się na zasadach podobnych do „szybkich randek”.

W tym roku braliśmy udział w 2 edycjach tego projektu – mówi Bartosz Badzioch, dyrektor w PredictX, firmy poszukującej młodych, kreatywnych pracowników w ramach Speed Datingu Rekrutacyjnego. W ciągu 3 godzin odbyłem 20 rozmów rekrutacyjnych ze sprawdzonymi wcześniej, otwartymi i chętnymi do pracy młodymi ludźmi. Mogłem poznać ich motywacje, a oni mieli okazję dowiedzieć się, co robimy w PredicX i jak pracujemy. W czasie jednego przedpołudnia zebrałem 20 dobrze dobranych CV. Kilka z tych osób zaprosiłem do dalszej rekrutacji. Oprócz korzyści rekrutacyjnych udział w tym projekcie to też wartościowe działanie wizerunkowe.

Studenci, którzy „randkowali” z firmami też nie kryli zadowolenia z udziału w projekcie. Weronika Paluch, studentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, doceniła warsztaty poprzedzające spotkania z rekruterami. Większość ludzi, których znam ze studiów, ma już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe. Wiemy, że znalezienie pracy, do której będziemy pasować, i w której się rozwiniemy, wymaga więcej niż tylko odpowiadania na ogłoszenia. Dlatego warsztaty z komunikacji i wykorzystania portalu LinkedIn w procesie szukania pracy były dla nas bardzo wartościowe. A same szybkie spotkania z osobami rekrutującymi to rozwijające doświadczenie. Nawet jeżeli nie kończą się otrzymaniem oferty, to są świetną okazją do ćwiczenia i poznania mechanizmów nowoczesnej rekrutacji – opisuje swoje doświadczenie Weronika.

Partnerem 7. edycji Speed Datingu Rekrutacyjnego był EF Education First, światowy lider w edukacji językowej i międzykulturowej, a także WSB Merito oraz Uniwersytet Gdański – Z EF połączył nas wspólny cel – otwieranie drzwi do nowych możliwości rozwoju. EF robi to w obszarze edukacji językowej od prawie 60 lat, oferując kursy językowe i podróże edukacyjne na całym świecie. Od pracodawców wiemy, że znajomość języków obcych to często podstawowy wymóg stawiany osobom zaczynającym karierę. Dlatego warto inwestować w sprawdzone rozwiązania i dlatego cieszymy się, że EF było partnerem tej edycji Speed Datingu – podsumowuje Martyna Czarnobaj-Borowska.

Olivia Centre to hub, w którym działa obecnie już ponad 200 firm – podkreśla Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. To bardzo różne podmioty – od najbardziej znanych globalnych korporacji jak Amazon, Bayer, Nike czy thyssenkrupp aż po małe i średnie przedsiębiorstwa, skupione w coworkingu O4. To właśnie on jest naszym tyglem kreatywności i to w nim rodzi się wiele inicjatyw niosących dodaną wartość dla całej społeczności rezydentów Olivii. Speed Dating Rekrutacyjny jest jednym z nich, a fakt, że odbyła się już jego siódma edycja pokazuje, że projekt przynosi konkretne efekty. Jak pokazują doświadczenia wcześniejszych edycji, duże szanse na znalezienie pracy mają prawie wszyscy uczestnicy, bo skuteczność tej formy rekrutacji wynosi prawie 70%.

Napisane przez Krzysztof Król

HONOR obchodzi w Polsce pierwsze urodziny!

Czy warto inwestować w polskie firmy?