w , , , ,

Rajd Świdnicki 2023: Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń zainaugurowali sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

W miniony weekend rozpoczął się kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie 51. Rajdu Świdnickiego, rundy, która otwierała tegoroczne zmagania, znalazł się zespół Valvoline Rally Team – Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń. Polacy w pierwszym swoim wspólnym starcie w RSMP zajęli dziewiątą lokatę, zdobywając ważne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń rozpoczęli sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Valvoline Rally Team pierwszy raz wystartowała w takim składzie w ramach krajowego czempionatu i od razu zainkasowała solidne punkty do klasyfikacji generalnej. Polacy o jak najlepszy wynik walczyli od samego początku do końca, prezentując dobre tempo i unikając poważniejszych błędów na asfaltowych trasach 51. Rajdu Świdnickiego. Duet Kwiatkowski/Kozdroń niemal całe zawody utrzymywał się w topowej dziesiątce, kończąc siedem z trzynastu odcinków specjalnych z czasem właśnie wśród dziesięciu najlepszych załóg.

Na ostatnim oesie (OS13 Dziećmorowice – Świdnica) załoga Valvoline Rally Team jeszcze przycisnęła, widząc szansę na wyższe miejsce w „generalce”. Ostatecznie jednak Rafał i Kamil zakończyli zmagania na dziewiątym miejscu, tracąc zaledwie 1,2 sekundy do ósmej pozycji!

Za nami dobre rozpoczęcie długiego sezonu RSMP. Najważniejszy cel został osiągnięty – jesteśmy na mecie, bogatsi o kolejne doświadczenia. Z każdym kilometrem przekonuję się, jak bardzo ten samochód pomaga w jeździe kierowcy, ale jednocześnie ile trzeba mu zaufać, by pojechać szybko. Poprawialiśmy swoje czasy i jestem pełen optymizmu przed kolejnymi startami ­– podsumowuje Rafał Kwiatkowski, kierowca Valvoline Rally Team.

Kwiatkowski i Kozdroń mają w tym roku w planie pełną kampanię RSMP. Dlatego po świdnickich asfaltach ich kolejnym celem będą mazurskie szutry i ORLEN 79. Rajd Polski (19-21 maja), będący jednocześnie jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC).

Starty Rafała Kwiatkowskiego i Valvoline Rally Team wspierają sponsor główny Valvoline oraz VD Valvoline Dystrybutor, DNA Design & Art i GB pro.

Kalendarz RSMP 2023:

21-23 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt) – ZAKOŃCZONA

19-21 maja: ORLEN 79. Rajd Polski (szuter) – runda FIA ERC

1-3 czerwca: 42. Rajd Podlaski (szuter)

6-8 lipca: Valvoline Rajd Małopolski (asfalt)

10-12 sierpnia: 32. Rajd Rzeszowski (asfalt) – runda FIA ERT

8-10 września: Rajd Śląska (asfalt) – runda FIA ERT

29 września-1 października: 68. Rajd Wisły (asfalt)

RSMP 2023 – punktacja po 51. Rajdzie Świdnickim (runda 1/7):

1. Grzyb/Binięda 32 pkt

2. Płachytka/Gerber 29 pkt

3. Sesks/Francis 25 pkt

4. Byśkiniewicz/Siatkowski 20 pkt

5. Szeja/Szeja 20 pkt

6. Parys/Syty 15 pkt

7. Kołtun/Pleskot 13 pkt

8. Terlecki/Marczewski 11 pkt

9. Kwiatkowski/Kozdroń 9 pkt

10. Matulka/Dymurski 7 pkt

11. Tochowicz/Białowąs 5 pkt

12. Predko/Jurgała 4 pkt

13. Bonder/Heller 3 pkt

14. Kowalczyk/Hryniuk 2 pkt

15. Nowak/Sadowski 1 pkt

Napisane przez rpolski

Kuehne+Nagel w Polsce otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Uber Eats partnerem BEST AUDIO Empik Go – zagłosuj na ulubionego twórcę audio i otrzymaj kod promocyjny Uber Eats