w , , ,

Rajd Śląska 2023: Kwiatkowski i Kozdroń będą ścigać się na Górnym Śląsku

Już w ten weekend (8–10 września) odbędzie się 7. Rajd Śląska, który po raz pierwszy rozegrany zostanie w cyklu European Rally Trophy. Swój udział w nim zgłosiła załoga Valvoline Rally Team w składzie Rafała Kwiatkowski i Kamil Kozdroń. Duet z Krakowa po raz piąty w tym sezonie przystąpi do rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń już w ten weekend wyruszą na górnośląskie, asfaltowe odcinki specjalne 6. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Przed duetem Valvoline Rally Team 7. Rajd Śląska, który rozpocznie się od efektownego, wieczornego odcinka specjalnego w centrum Katowic 8 września. Załoga z Krakowa po pechowym 32. MARMA Rajdzie Rzeszowskim, z którego musiała wycofać się przez problemy techniczne, będzie chciał wrócić na właściwe tory.

Nie dopisuje mi ostatnio szczęście. Zarówno Rajd Rzeszowski, jak i 5. runda Tarmac Masters, do której w miniony weekend przystąpiłem wyjątkowo z Adamem Biniędą na prawym fotelu, są – można powiedzieć – do zapomnienia. Natomiast nikt nie mówił, że na tym poziomie i w samochodzie Rally2 będzie łatwo. Ciągle brakuje mi doświadczenia, które staram się czerpać nawet z przegranych, a rajdy już takie są, że nie wybaczają błędów. Za to je kocham i mimo przeciwności chcę dalej robić swoje. Dziękuję wszystkim za ogromne wsparcie i liczę na zaciśnięte kciuki podczas Rajdu Śląska – powiedział Rafał Kwiatkowski, kierowca Valvoline Rally Team.

Kwiatkowski przed tym sezonem po raz pierwszy wsiadł za kierownicę Škody Fabii Rally2 evo, w której wraz z Kozdroniem zadebiutował w RSMP. Dla zawodnika z Krakowa nie będzie to natomiast pierwszy występ na trasach Rajdu Śląska. W zeszłym roku jadąc Subaru Imprezą STi R4 zajął drugie miejsce w klasie NAT2 i dziewiąte w klasyfikacji generalnej rajdu.

Przed załogą Valvoline Rally Team ponad 150 kilometrów rywalizacji podzielonej na 12 odcinków specjalnych. 7. Rajd Śląska wystartuje w piątek 8 września o godzinie 20:30 od superoesu w centrum Katowic. Równo 4-kilometrowa trasa odcinka została wytyczona wokół słynnego Spodka. W sobotę załogi będą miały do pokonania łącznie około 93 kilometry, na które składają się 3 odcinki specjalne pokonywane w dwóch pętlach, czyli: OS Gmina Jasienica (15,32 km), OS Hażlach (12,2 km), OS Jastrzębie-Zdrój (18,2 km). Popołudniową cześć zmagań zakończy natomiast krótki, zaledwie 1,5-kilometrowy odcinek Silesian Stadium rozegrany pod „Kotłem Czarownic”. Zmagania na Górnym Śląsku zamknie niedziela, podczas której kierowcy dwukrotnie pokonają dwa odcinki specjalne: OS Ochaby (11,4 km) oraz OS Kiczyce (15,3 km), który będzie również dodatkowo punktowanym Power Stage’m. Nieoficjalnych zwycięzców 7. Rajdu Śląska poznamy około godziny 16:00.

Starty Rafała Kwiatkowskiego i Valvoline Rally Team wspierają sponsor główny Valvoline oraz VD Valvoline Dystrybutor, DNA Design & Art i GB pro.


Kalendarz RSMP 2023:

    21-23 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt) – ZAKOŃCZONA

    19-21 maja: ORLEN 79. Rajd Polski (szuter) – runda FIA ERC – ZAKOŃCZONA

    1-3 czerwca: 42. Rajd Podlaski (szuter) – ZAKOŃCZONA

    6-8 lipca: Valvoline Rajd Małopolski (asfalt) – ZAKOŃCZONA

    10-12 sierpnia: 32. MARMA Rajd Rzeszowski (asfalt) – runda FIA ERT – ZAKOŃCZONA

    8-10 września: Rajd Śląska (asfalt) – runda FIA ERT

    29 września-1 października: 68. Rajd Wisły (asfalt)

RSMP 2023 – punktacja przed 7. Rajdem Śląska (runda 5/7):

1. Grzyb/Binięda 156 pkt.

2. Byśkiniewicz/Siatkowski 109 pkt.

3. Płachytka/Fiołek 100 pkt.

4. Kołtun/Pleskot 80 pkt.

5. Sesks/Francis 60 pkt.

6. Poloński/Sitek 43 pkt.

7. Szeja/Szeja 42 pkt.

8. Kotarba/Kotarba 41 pkt.

9. Terlecki/Marczewski 37 pkt.

10. Parys/Syty 35 pkt.

11. Kwiatkowski/Kozdroń 33 pkt.

12. Predko/Jurgała 31 pkt.

13. Wróblewski/Wróbel 29 pkt.

14. Marczyk/Gospodarczyk 28 pkt.

15. Matulka/Dymurski 26 pkt.

Napisane przez rpolski

Kreatywne notatki w stylu mangi

Podróż do krainy greckich bogów z przystankiem w Katowicach – Rajd Akropolu i Rajd Śląska na żywo w Motowizji