w , , ,

Rafał Kwiatkowski rozpoczyna sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Valvoline Rally Team wystartuje w Rajdzie Świdnickim

Rafał Kwiatkowski i Valvoline Rally Team w ten weekend rozpoczną zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Ubiegłoroczny zwycięzca w klasie NAT2, w tym sezonie wsiądzie za kierownicę Škody Fabii Rally2 evo, którą pojedzie w rozpoczynającym się już 21 kwietnia 51. Rajdzie Świdnickim. Na prawym fotelu czeskiej rajdówki usiądzie doświadczony Kamil Kozdroń, mający na swoim koncie ponad setkę startów, w tym także w ERC i WRC.  

Od Rajdu Świdnickiego, który zostanie rozegrany w dniach 21-23 kwietnia, swoje zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rozpocznie Rafał Kwiatkowski reprezentujący barwy Valvoline Rally Team. Ubiegłoroczną kampanię RSMP krakowianin ukończył na pierwszym miejscu w swojej klasie NAT2 i jedenastym w klasyfikacji generalnej. Dla Kwiatkowskiego, powracającego do prawdziwego ścigania po ponad dwóch dekadach przerwy, był to udany sezon.

Kierowca z Krakowa w tym roku planuje wziąć udział w całym cyklu RSMP oraz prawdopodobnie w kilku dodatkowych rajdach. W tegorocznej kampanii Rafał Kwiatkowski przesiądzie się z Subaru Imprezy STi R4 do Škody Fabii Rally2 evo. Rajdówkę czeskiej konstrukcji zawodnik Valvoline Rally Team miał okazję przetestować podczas marcowego Rally Slovakia Ring, w którym wraz z Kamilem Kozdroniem zajął czwarte miejsce. 

Cieszę się na samą myśl, że wsiadam do tak dobrego samochodu, jakim jest Škoda Fabia Rally2 evo. Mam nadzieję, że z każdym kilometrem będę mógł coraz pewniej wciskać pedał gazu, bo rajdówka ma wielkie możliwości. Przed nami Rajd Świdnicki, w którym po raz pierwszy jechałem 27 lat temu, zbierając punkty do licencji. Na starcie pojawi się mocna konkurencja, ale my dobrze wiemy, na jakim jesteśmy etapie i chcemy krok po kroku przyspieszać, jednak nadrzędnym celem jest meta i dobra zabawa ­– mówi Rafał Kwiatkowski, kierowca Valvoline Rally Team.

Dla Polaka będzie to już czwarty start w Rajdzie Świdnickim. Pierwszy raz rywalizował tam jeszcze w 1997 roku, w ramach pucharu Fiata Cinquecento. W minionym sezonie wraz z Jackiem Zielińskim na fotelu pilota wygrał zmagania na Dolnym Śląsku w swojej klasie, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na jedenastym miejscu.

 

Kalendarz RSMP 2023:

21-23 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt)

19-21 maja: ORLEN 79. Rajd Polski (szuter) – runda FIA ERC

1-3 czerwca: 42. Rajd Podlaski (szuter)

6-8 lipca: Valvoline Rajd Małopolski (asfalt)

10-12 sierpnia: 32. Rajd Rzeszowski (asfalt) – runda FIA ERT

8-10 września: Rajd Śląska (asfalt) – runda FIA ERT

29 września-1 października: 68. Rajd Wisły (asfalt)

Starty Rafała Kwiatkowskiego i Valvoline Rally Team wspierają – sponsor główny Valvoline oraz VD Valvoline Dystrybutor, DNA Design & Art i GB pro.

Napisane przez rpolski

Tu zaczyna się biznes i przyjaźnie – XXVI edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play

Nowy rozdział w życiu bohaterów sagi wołyńskiej, czyli premiera najnowszej powieści Joanny Jax!