w , , , , ,

Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń zmierzą się z szutrami 42. Rajdu Podlaskiego!

Załoga Valvoline Rally Team w składzie Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń znalazła się na liście startowej 42. Rajdu Podlaskiego, trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Polacy, realizujący w tym sezonie pełen program RSMP, są w pełni zmotywowani do rywalizacji na podlaskich szutrach!

W dniach 1-3 czerwca na trasach zlokalizowanych w okolicach Białegostoku odbędzie się 42. Rajd Podlaski. Swój udział w nim potwierdził Rafał Kwiatkowski, dla którego będzie to debiut w tej imprezie. Krakowianina za kierownicą Skody Fabii Rally2 evo pilotować będzie oczywiście Kamil Kozdroń. Dla załogi Valvoline Rally Team będzie to szansa do rewanżu po nieudanym starcie w ORLEN 79. Rajdzie Polski.

­– Poprzedni rajdowy weekend nie był dla nas udany. O takiej sytuacji chciałoby się jak najszybciej zapomnieć, dlatego cieszę się, że okazja do rehabilitacji przychodzi tak szybko. Wnioski zostały wyciągnięte i w pełni skupiam się na tym, co przed nami, czyli na Rajdzie Podlaskim. Ciągle nie mam zbyt wiele doświadczenia w rywalizacji na nawierzchni szutrowej, ale wierzę, że nawet tak krótkie przetarcie, jak to sprzed dwóch tygodni nie pójdzie na marne. Dla mnie będzie to debiut w tej imprezie, ale na pewno skorzystam z porad Kamila, który startował na Podlasiu w zeszłym roku. Postaramy się zgarnąć jak najwięcej punktów, ale celem nadrzędnym będzie meta, bo w rajdach tak to już jest, że zwycięzcy zawsze są na mecie – mówi przed rajdem Rafał Kwiatkowski, kierowca Valvoline Rally Team.

Początki Rajdu Podlaskiego sięgają jeszcze zorganizowanego w 1963 roku Rajdu Ziemi Białostockiej, który można uznać za ojca założyciela obecnych zawodów. W minionym sezonie Rajd Podlaski powrócił do kalendarza RSMP po ponad 50 latach. W tym roku do imprezy zgłosiło się 35 załóg, a organizatorzy przygotowali 9 odcinków specjalnych o łącznej długości trochę ponad 110 kilometrów.

Rywalizacja rozpocznie się w piątkowe popołudnie od dwukrotnego przejechania oesu Małynka (14,10 km), a następnie rajdówki pokonają, najkrótszą w całym rajdzie, miejską próbę Białystok (1,5 km). W sobotę, która również zakończy zmagania na Podlasiu, załogi będą miały do przejechania 6 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 81 kilometrów. Kierowcy i ich maszyny wyruszą na trasę około godziny 8:50 i przed południem zmierzą się z najdłuższym odcinkiem rajdu, czyli Żubry (17,15 km) i Glejsk (8,9 km). Oba te oesy załogi przejadą dwa razy. Chwilę po 15:00 rozegrane zostaną dwa ostatnie oesy, którym będzie pokonywany dwukrotnie odcinek Kuźnice (14,4 km). Nieoficjalne wyniki zmagań w 42. Rajdzie Podlaskim poznamy więc w sobotę 3 czerwca około godziny 17:00.

Starty Rafała Kwiatkowskiego i Valvoline Rally Team wspierają sponsor główny Valvoline oraz VD Valvoline Dystrybutor, DNA Design & Art i GB pro.

Kalendarz RSMP 2023:

21-23 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt) – ZAKOŃCZONA
19-21 maja: ORLEN 79. Rajd Polski (szuter) – runda FIA ERC – ZAKOŃCZONA
1-3 czerwca: 42. Rajd Podlaski (szuter)
6-8 lipca: Valvoline Rajd Małopolski (asfalt)
10-12 sierpnia: 32. Rajd Rzeszowski (asfalt) – runda FIA ERT
8-10 września: Rajd Śląska (asfalt) – runda FIA ERT
29 września-1 października: 68. Rajd Wisły (asfalt)

RSMP 2023 – punktacja po ORLEN 79. Rajdzie Polski (runda 2/7):

 1. Sesks/Francis 60 pkt.
 2. Grzyb/Binięda 55 pkt.
 3. Płachytka/Gerber 49 pkt.
 4. Byśkiniewicz/Siatkowski 39 pkt.
 5. Marczyk/Gospodarczyk 28 pkt.
 6. Kołtun/Pleskot 28 pkt.
 7. Szeja/Szeja 21 pkt.
 8. Parys/Syty 15 pkt.
 9. Predko/Jurgała 15 pkt.
 10. Roefler/Bała 13 pkt.
 11. Terlecki/Marczewski 11 pkt.
 12. Krotoszyński/Martynek 9 pkt.
 13. Kwiatkowski/Kozdroń 9 pkt.
 14. Matulka/Dymurski 7 pkt.
 15. Ociepa/Kuśnierz 7 pkt.
 16. Długosz/Majewski 5 pkt.
 17. Tochowicz/Białowąs 5 pkt.
 18. Kowalczyk/Hryniuk 5 pkt.
 19. Pindel/Pietruszka 4 pkt.
 20. Bonder/Heller 3 pkt.
 21. Gazda/Mikuliszyn 2 pkt.
 22. Nowak/Sadowski 1 pkt.

Napisane przez rpolski

„Reanimacja” dr n. med. Danuty Mikołajewskiej – obowiązkowa lektura, która obnaża środowisko medyczne

Najbardziej luksusowe hotele czyli jakie?