w

Puchar Europy w Wielobojach

Puchar Europy w Wielobojach rozgrywany jest corocznie od 37 lat i po raz szósty zostanie zorganizowany w Polsce. Tym razem gospodarzem imprezy będzie właśnie nasze miasto.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 2 lipca, o godzinie 10:00. Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn, udział weźmie po osiem ekip, składających się z czterech lekkoatletów. Wśród kobiet zobaczymy reprezentacje: Czech, Estonii, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Holandii, Rosji i Ukrainy.Udział w zawodach zapowiedziały męskie reprezentacje z: Białorusi, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Polski, Rosji i Ukrainy.

Kobiety rywalizować będą w siedmioboju, w skład którego wchodzą: bieg na 200 m, bieg na 800 m, bieg na 100 m przez płotki, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Natomiast mężczyźni zmierzą się w dziesięcioboju: bieg na 100 m, bieg na 400 m, bieg na 1500 m, bieg na 110 m przez płotki, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz rzut oszczepem. Punkty zdobyte przez każdego z zawodników będą sumowane i wpłyną na ostateczną klasyfikację drużyn. Drużyny, które zajmą dwa ostatnie miejsca spadają automatycznie do I Ligii Pucharu.

Nie samą rywalizacją sportowców żyją jednak kibice „Królowej sportu”. W związku z tym organizatorzy imprezy, którymi są Gmina Miasta Toruń i Kujawsko – Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, zaplanowali na Stadionie Miejskim otwarty festyn z wieloma atrakcjami, nie tylko dla starszych kibiców, ale również dla dzieci. W sobotę, 2 lipca, od godz. 12:00 – 17:00, dobrą zabawę gwarantować będą m.in. darmowe dmuchane zjeżdżalnie i karuzele. Podczas festynu będzie można wziąć udział w animacjach sportowo – rekreacyjnych i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie również punktów gastronomicznych.

Warto dodać, że Puchar Europy w Wielobojach Superliga Toruń 2011 został objęty Patronatem Polskiej Prezydencji.

Atrakcji z całą pewnością będzie sporo. Zapraszamy więc wszystkich sympatyków lekkiej atletyki zarówno z Torunia, jak i z całej Polski, do oglądania sportowych zmagań na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.

Puchar Europy w Wielobojach to zawody lekkoatletyczne organizowane przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki (European Athletics). Puchar dzieli się obecnie na trzy ligi: superligę, I ligę oraz II ligę. Impreza najwyższej kategorii miała miejsce w naszym kraju już pięciokrotnie. W 1975, 2002 oraz 2005 roku gospodarzem zawodów była Bydgoszcz. W 2007 roku w Szczecinie odbyły się zawody I Ligii mężczyzn i Superligii kobiet, a w 2009 roku Superligi w obu kategoriach.

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Kulturalne lato w Toruniu

Sony ICD-PX312 i ICD-UX512 – dyktafony dla każdego