w

Przyjdź wcześniej na Roda Stewarta

Na koncert zostało sprzedanych 16 tysięcy biletów. To świetny wynik, zważywszy na ilość koncertów światowej klasy gwiazd, jakie w tym czasie występują w Polsce – powiedział Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wraz z Urzędem Miasta w Toruniu jest organizatorem koncertu Roda Stewarta w Polsce. – Scena została już zbudowana i stoi w całej swej okazałości. Cały sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający przyjedzie z Wielkiej Brytanii. Dziś o 13.55 na lotnisko w Bydgoszczy przyjeżdża cała ekipa Roda Stewarta – menagment, zespół, wokalistki i technicy, którzy następnie przejadą do hotelu Filmar w Toruniu.

Zapraszamy wszystkich widzów już od 18.30. Będzie się dużo działo na toruńskiej Motoarenie. Stoiska z materiałami promocyjnymi Roda Stewarta, oryginalne gażety, począwszy od kubeczków, skończywszy na płytach artysty, a także stoiska gastronomiczne. A o godzinie 20.00 koncert zespołu PIN. Warto być wcześniejzachęcał prezydent Torunia Michał Zaleski.

Występ tej klasy gwiazdy w Toruniu to bardzo duże wyzwanie organizacyjne. Władze miasta oraz firma Prestige czynią starania, by impreza przebiegła wzorowo.

Przygotowaliśmy około 7 tysięcy miejsc parkingowych w zasięgu dojścia do Motoareny, z tego większość miejsc jest płatna. Miejsca parkingowe bezpłatne znajdują się w sąsiedztwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz przy Centrum Targowym Park – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski – Wyznaczone są również drogi dojazdowe, które będą oznakowane plakatami kierunkowymi. Świadomie są one poprowadzone tak, by omijały zwężenia, które są na ulicach: Kraszewskiego, Bema i Broniewskiego.

Zalecane objazdy i trasy przejazdu dla uczestników koncertu

Dla ułatwienia i orientacji na trasach będą ustawione plakaty kierunkowe z wizerunkiem Roda Stewarta (80 tablic kierunkowych w całym mieście i na trasach wylotowych)

 • objazd z kierunku Warszawy (droga krajowa nr 80) i   Olsztyna (droga krajowa nr 15) będzie poprowadzony ulicami:  Olimpijską, Skłodowskiej-Curie, Równinną, Polną do Szosy Okrężnej
  lub 
  Szosą Lubicką, Żółkiewskiego, Kościuszki, Grudziądzką, Żwirki i Wigury, św. Józefa, Gagarina do Szosy Okrężnej.
 • z kierunku Poznania (droga krajowa nr 15) i Łodzi (droga krajowa nr 1) : mostem drogowym, al. Jana Pawła II, Kraszewskiego, Bema , Broniewskiego, Szosa Bydgoska (tu alternatywy brak; ul. Bema zamknięta, ul. Mickiewicza w remoncie)
 • z kierunku Gdańsk (droga krajowa nr 1):  Grudziądzką, Polną, Szosą Okrężną.
 • dla ruchu lokalnego, głównie mieszkańców Torunia, można wskazać dojazd ulicą Krasińskiego, Reja, Mickiewicza, Szosa Bydgoska; zaleca się korzystanie z transportu publicznego

Transport publiczny

Od godz. 18.00 (od 18.30 otwarte zostaną bramy na koncert) wszyscy uczestnicy koncertu za okazaniem biletu na koncert będą mogli bezpłatnie dojechać na Motoarenę tramwajem lub autobusem. Zostanie zwiększona częstotliwość jazdy tramwajów oraz tabor.

Mapa utrudnień drogowych

Na stronie www.torun.pl oraz www.torun.mzd.pl zamieszczona została mapa utrudnień drogowych w mieście.

Plan stadionu

 • Wejście na stadion dla posiadaczy biletów na murawie znajdować się będzie od strony parku maszyn (na mapie oznaczono je kolorem zielonym).
 • Wejście na stadion dla posiadaczy biletów na trybunach znajdować się będzie od strony Parkingu B (na mapce oznaczono je kolorem żółtym).
 • Wejście na stadion dla posiadaczy biletów w sektorach 3,4,5 oraz 6 znajdować się będzie na podjeździe od strony Parkingu A.
 • Wejście na stadion dla posiadaczy biletów VIP odbywać się będzie przez Halę VIP, która usytuowana zostanie od czoła stadionu.

Dodatkowo organizatorzy koncertu przygotowali:

 • 2 duże stanowiska gastronomiczne. Znajdować się one będą od strony parku maszyn oraz od strony Parkingu B (na mapce zaznaczone kolorem jasnoniebieskim)
 • Obok tych miejsc ustawione zostaną także stanowiska, w których będzie można zakupić pamiątki związane z koncertem Roda Stewarta oraz inne ciekawe gadżety.
 • Posiadacze biletów VIP będą mogli korzystać z usług Hali VIP, w której zapewniona będzie pełna obsługa gastronomiczna.
 • Do dyspozycji wszystkich uczestników koncertu będą toalety, które znajdują się na Motoarenie. Dodatkowo organizatorzy zapewnili toalety dla osób, które posiadają bilety na murawie (na mapce widoczne są przy sektorze B).
 • Organizatorzy zadbali także o opiekę medyczną w czasie imprezy. Punkty medyczne znajdować się będą: jeden na murawie (koło sektoru B), a drugi przy murawie. Oba punkty na mapce zostały oznaczone czerwonym krzyżem. Dodatkowo koncert zabezpieczać będzie 20 wolontariuszy PCK.
 • W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zostały także przygotowane punkty informacyjne (na mapce oznaczone literą "I"), w których uczestnicy koncertu będą mogli uzyskać niezbędne informacje organizacyjne. Pomocą będą też służyć wolontariusze rozmieszczeni na terenie całego obiektu.

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

RSA Security Management Roadshow

Internetowe Targi Maszyn Budowlanych już od 11 czerwca