Przedszkole przy ul. Krynickiej na Bielawach powstało w nowym, wspólnym obiekcie ze Szkołą Podstawową nr 35. Zajmuje lewą, parterową część trzykondygnacyjnego budynku i jest wizualnie zintegrowane z sąsiadującą szkołą. Ma natomiast oddzielne wejście i jest odgrodzone od części szkolnej. W trzech utworzonych oddziałach przedszkolnych jest miejsce dla 72 dzieci, obsada jest już prawie pełna. Na razie przedszkole nie ma jeszcze nazwy, ale już wiadomo, że będzie ona nawiązywać do nazw grup: Krasnali, Skrzatów i Smerfów.
– To dobry pomysł, by przedszkole i szkoła podstawowa stanowiły jeden zespół. To pozwoli nam obserwować dzieci od początku ich edukacji, lepiej poznać ich możliwości i predyspozycje – mówi dyrektor szkoły i przedszkola Małgorzata Łęc-Sienkiewicz.
W pierwszym dniu pobytu w przedszkolu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy pomagali maluchom zaadaptować się w nowych warunkach. Przedszkolaki były całkowicie pochłonięte nowymi, kolorowymi zabawkami. Przerwały zabawę tylko na krótką chwilę, gdy do przedszkola zawitał prezydent Torunia Michał Zaleski , który z okazji otwarcia miał dla placówki upominki: radiomagnetofony, książeczki, kredki, słodycze i chorągiewki z herbem miasta.
Położone od strony południowej sale przedszkolne są przestronne i jasne, wyposażone w kolorowe wykładziny i szafki. Stołówka umożliwia podawanie dzieciom śniadań i podwieczorków, przygotowywanych samodzielnie przez obsługę przedszkola, natomiast obiady są dowożone w formie cateringu. Zaplecze obejmuje pomieszczenia dla kadry wychowawców, administracji i gabinety medyczne. W tej części budynku znajduje się również duża sala wielofunkcyjna, wspólna dla szkoły i przedszkola. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na tyłach przedszkola znajduje się również wygrodzony plac zabaw, na którym nasadzono już zieleń, założono trawniki i ustawiono urządzenia do zabawy.
Obiekt zbudowało w niespełna rok Przedsiębiorstwo Inwestycyjne "BUD- TECH", które dostarczyło również pierwsze wyposażenie i zagospodarowało teren wokół obiektu. Łączny koszt inwestycji to 12 mln 685 tys. zł brutto.