Redakcyjna skrzynka wprost „puchnie” od propozycji, a poziom konkursu zaskoczył wszystkich i stale rośnie. Nadworny rachmistrz zliczył już ponad 100 (!!!) zgłoszonych blogów. Kolejne zgłoszenia są na bieżąco uaktywniane i można je przeglądać na stronie http://www.literackiblogroku.pl/?content=zgloszone. Jak przystało na XXI wiek, ruszyła także strona na Facebooku: http://www.facebook.com/literackiblogroku
Co to za okazja? Otóż dla wszystkich blogerów pojawiła się szansa, by wpisy w wirtualnej przestrzeni zamienić na książkę – taką możliwość najlepszemu wśród blogerów daje wygrana w konkursie „Literacki blogu roku 2011 ”. Oprócz wydania własnej książki nakładem Wydawnictwa MG lub w wersji elektronicznej – w formie e-booka, na laureatów czekają też inneniespodzianki od patronów akcji oraz zestawy nagród książkowych (nawet kilkadziesiąt książek dla literaturożerców) .
Reguły gry
Konkurs „Literacki Blog Roku 2011 ”, którego organizatorami są wortal literacki Granice.pl oraz Wydawnictwo MG , to już druga, wznowiona edycja imprezy, mającej na celu wyróżnienie najciekawszych internetowych pamiętników czy notatników o charakterze literackim. Udział w konkursie nie wymaga wniesienia żadnej opłaty, a użytkownik ma prawo zgłoszenia tylko jednego własnego blogu. Blogi rywalizować będą jednak w dwóch grupach. W skład pierwszej wejdą wszystkie blogi literackie, a więc zawierające twórczość własną prowadzących je osób. Druga grupa to blogi o literaturze – blogi recenzenckie, książkowe, zawierające cytaty czy komentarze po przeczytaniu danej książki.
Wyboru najlepszych blogówdokona profesjonalne jury, w którego skład wejdą: przedstawiciele organizatorów, specjaliści z zakresu literatury i współczesnego rynku wydawniczego. Wśród jurorów znaleźć można Piotra Kowalczyka (Niżeja Podpisanego) – blogera nagrodzonego w 2009, jednego z największych polskich specjalistów w zakresie self-publishingu oraz Dorotę Malinowską-Grupińską – tłumaczkę i doświadczonego wydawcę. Ocenie jury poddane zostaną: walory literackie i/lub krytyczne, aktualność zamieszczanych notek, regularność, systematyczność prowadzenia blogu oraz jego poprawność stylistyczna, interpunkcyjna, ortograficzna i gramatyczna.
Wszystko w Waszych rękach!
Równolegle do Jury, wyboru „Literackiego Blogu Roku 2011 ” dokonają również internauci , którzy w terminie od 1 do 31 października 2011 oddadzą głos za pośrednictwem strony internetowej konkursu.
A zegar tyka…
Aby wziąć udział w konkursie, należydo 30 września 2011 wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.literackiblogroku.pl i regularnie prowadzić swój internetowy dziennik.
Ogłoszenie wyników konkursu „Literacki Blog Roku 2011 ” nastąpi 6 listopada 2011r . podczas Targów Książki w Krakowie.