w

Poznaj zwycięzców II etapu Tubądzin Design Awards

Tubądzin Design Awards to trzy etapy, które zapewniają architektom i projektantom ogromne szanse na zaistnienie w branży. Choć konkurs trwa do 30 listopada wyłoniło łącznie 10 zwycięskich prac w czterech kategoriach. Wśród zwycięzców etapowych znaleźli się uczestnicy z Polski, Bułgarii, Ukrainy, Syrii, Wietnamu czy Sri Lanki. Wyróżniono także projekt kazachstańskiej autorki.

Udział w Tubądzin Design Awards umożliwia pokazanie swojego talentu przed szeroką publicznością. Architekci i projektanci z całego świata od lat przesyłają projekty oceniane przez międzynarodowe jury. W tym roku na jego czele stanął Allan Starski.

Jury TDA 2022:

Allan Starski, Polska – przewodniczący jury, scenograf filmowy i teatralny, laureat Oscara

Martin Duplantier, Francja – przewodniczący francuskiej rady architektonicznej „Architecture et Maitrise d’Ouvrage”

Małgorzata Szczepańska, Polska – redaktor naczelna i dyrektor kreatywna magazynu Elle Decoration

Melike Altınışık, Turcja – założycielka i główna architektka w Melike Altınışık Architects – MAA

Tomasz Smus, Polska – architekt Grupy Tubądzin

Wybrano zwycięskie prace w 4 kategoriach: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture oraz kategorii specjalnej Culture FORM.

Kategoria Unlimited Architecture:

1. miejsce – Adam Żarczyński, Polska

2. miejsce – Mohammed  AlNisafi, Syria

3. miejsce – Gabriela Kowacka, Polska

Wyróżnienie przez organizatora konkursu w kategorii Unlimited Architecture: Natalia Lityagina, Kazachstan

Kategoria Unlimited daje uczestnikom możliwość wykreowania przestrzeni łamiącej utarte konwencje i schematy. Laureat pierwszego miejsca, Adam Żarczyński, postawił na stworzenie przeszklonego tarasu, w którym nowoczesność stała się tłem dla wdzierającej się do wewnątrz budynku natury. Wykorzystał w tym celu płyty z kolekcji Torano. Nadały one projektowi monumentalności i wprowadziły harmonię pomiędzy kontrastującymi ze sobą elementami.

Drugie miejsce zajął Mohammed AlNisafi z Syrii, który przedstawił projekt niezwykłego miejsca kultu ze zjawiskową strzelistą kopułą. We wnętrzu konstrukcji znalazły się płytki Brass.

Na trzecim miejscu pojawiła się praca Gabrieli Kowackiej z płytkami Onis. Podniebna konstrukcja sufitowa, zawieszona na specjalnych nitach, to bardzo ciekawa interpretacja przydomowej czy przyhotelowej przestrzeni wypoczynkowej.

Kategoria Everyday Design

1. miejsce – Anna Zygmunt, Polska

2. miejsce -Maryna Vaseiko, Ukraina

3. miejsce – Bozhidar Ivanov, Bułgaria

Wyróżnienie przez organizatora konkursu w kategorii Everyday Design: Maryna Vaseiko, Ukraina

W kategorii Everyday Design, która koncentruje się na wnętrzach codziennego użytku, liderką okazała się polska architektka Anna Zygmunt. Jej projekt nowoczesnej łazienki utrzymanej w neutralnej, beżowo-białej kolorystyce przeplatanej złotymi akcentami zdobył serca jury. Autorka pracy sięgnęła po płyty wielkoformatowe Tender Stone.

Tuż za nią uplasowała się Maryna Vaseiko, która zaproponowała przestronne wnętrze w stylu awangardowym. Wykorzystała przy tym kolekcję Grand Cave z linii Monolith.

Trzecie miejsce przypadło uczestnikowi z Bułgarii. Bozhidar Ivanov niezwykle umiejętnie połączył ze sobą naturalne akcenty z nowoczesnym sznytem. Płyty Aulla od Grupy Tubądzin pojawiły się między innymi na ścianach i podłogach w salonie.

Kategoria Young Power

1. miejsce- Duong Nguyen, Wietnam

2. miejsce – Shikara Silva, Sri Lanka

3. miejsce – Maryna Metsger, Ukraina

Najlepszy okazał się projekt młodego wietnamskiego architekta Duong Nguyena, w którym wykorzystano kolekcję Macchia Wood. Pokryła ona ściany i podłogi osobliwego domku nad jeziorem Kala. Nie zabrakło tu motywów związanych z przynależnością do natury, czego świadectwem jest obecne niemal wszędzie drewno.

Drugie miejsce w kategorii Young Power zajęła Shikara Silva z oryginalnym projektem centrum ochrony środowiska. Podobnie jak w przypadku pierwszej pracy prym wiedzie tu drewno. W ażurowej, otwartej konstrukcji budynku znalazło się miejsce również na akcenty kamienne w postaci kolekcji White Opal od Grupy Tubądzin.

Podium zamknął projekt nowoczesnego placu zabaw Maryna Metsger z Ukrainy. Projektantka postawiła na płytki ceramiczne Ilma w kolorze kości słoniowej, które doskonale absorbują naturalne światło słoneczne.

Więcej o nagrodzonych pracach w wyżej wymienionych kategoriach, przeczytaj na stronie Tubądzin Design Community.

Kategoria specjalna CultureFORM:

Zwycięzca 2. etapu: Yi Yang Chai, Malezja, z pracą zatytułowaną „Lanterns in the woods”

Wyróżnienie: Aman Tair, Pakistan „Darya ki oat mein”(urdu) , nazwa inwestycji: An Inhabitable Wall

Wyróżnienie: Farnaz Manzour, Iran „Port of cultures”

Więcej o nagrodzonych pracach w kategorii specjalnej, której wyniki zostały ogłoszone 6 października przeczytaj na stronie Tubądzin Design Community.

Serdecznie gratulujemy!

 Konkurs Tubądzin Design Awards trwa! Uwolnij swój twórczy potencjał i zgłoś projekty w 3. etapie konkursu! Termin zgłoszeń: 30.11.2022 r. Zawalcz o udział w finale! Poznaj nagrody i zasady na stronie konkursu: www.tubadzin.pl/design

Napisane przez V5Group

W salonikach Kolportera rośnie sprzedaż wkładów tytoniowych

Pralka Samsung EcoBubble™ o pojemności 18 kg – idealna dla dużej rodziny