w

Piękne nogi na lato

Cropped shot of an unrecognizable woman touching her legs

Sezon wakacyjny to doskonała okazja, by wyeksponować zadbane nogi. Krótkie sukienki, spódnice czy spodenki – latem jest wiele okazji by pokazać światu kondycję naszych nóg. Aby cieszyć się pełnym blaskiem słońca i zachwycać pięknymi nogami, warto zapoznać się z odpowiednią pielęgnacją.

Nawilżenie w cenie

Nawilżenie odgrywa kluczową rolę w pielęgnacji naszego ciała, ale również nóg. Wysokie temperatury i częste wystawianie skóry na działanie słońca mogą prowadzić do utraty wilgoci i przesuszenia. Dlatego warto codziennie stosować nawilżający krem lub balsam na nogi, szczególnie po kąpieli. Wybierajmy produkty o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają, aby uniknąć uczucia lepkości lub tłustości.

Alternatywnie, możemy sięgnąć po olejek do ciała wykonany z naturalnych składników, który zapewni intensywną pielęgnację i wyeliminuje suchość skóry, nadając nogom zdrowy i promienny wygląd – mówi Sandra Bujnowska,

Martwy naskórek

Złuszczanie naskórka to kolejny istotny krok w pielęgnacji nóg. Regularny peeling pomoże usunąć martwe komórki skóry, poprawiając tym samym jej teksturę i wygląd. Możemy sięgnąć po delikatne peelingi dostępne na rynku lub używać szczotek do ciała. Ważne jest jednak, aby zachować umiar i nie przesadzać z częstotliwością i intensywnością złuszczania, aby uniknąć podrażnień i nadmiernego wysuszenia skóry.

– Możemy wybierać spośród wielu produktów dostępnych na rynku, a najlepiej jest zwrócić uwagę na peelingi zawierające naturalne składniki. Delikatne ziarna czy enzymy w nich zawarte pomogą złuszczyć martwe komórki skóry, jednocześnie dbając o jej delikatność – dodaje Sandra Bujnowska.

Stopy wymagają 

Latem często zakładamy klapki, sandały. Eksponujemy również boże stopy na plaży, przy basenie lub na trawie. Dlatego wymagają one specjalnej uwagi o tej porze roku. Regularne nawilżanie kremami ochronnymi i nawilżającymi jest kluczowe dla utrzymania zdrowej i pięknej skóry stóp. Wybierajmy produkty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji stóp, które zawierają składniki nawilżające, takie jak mocznik czy masło shea. Dzięki temu utrzymamy skórę stóp miękką, elastyczną i wolną od suchości.

Opalanie w pełnym zdrowiu

Nogi często traktujemy jako tę część ciała, która wolno się opala i pomijamy ją przy nakładaniu produktów z filtrem. Takie błędne założenie może doprowadzić do poparzeń, przyspieszonego starzenia się skóry oraz zwiększenia ryzyka wystąpienia nowotworów skóry. Dlatego niezwykle istotne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym na nogi, podobnie jak na resztę ciała.

Wybierajmy kremy do opalania, które posiadają wysoki wskaźnik SPF. Odpowiedni poziom ochrony przeciwsłonecznej to co najmniej SPF 30, jednak im wyższy wskaźnik, tym lepsza ochrona. Pamiętajmy, że promienie UVB są odpowiedzialne za poparzenia słoneczne, podczas gdy promienie UVA przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się skóry. Dlatego warto wybierać produkty, które zapewniają ochronę zarówno przed promieniami UVB, jak i UVA. Pielęgnacja naszych nóg jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia i samopoczucia – podsumowuje Sandra Bujnowska.

Sandra Bujnowska – założycielka sieci salonów SensualSpa Institute of Beauty oraz centrum szkoleniowego w Wielkiej Brytanii SensualSpa Beauty Trainings. Prowadzone usługi wzbogaciła liną kosmetyków dla klientów indywidualnych i do profesjonalnego użytku w salonach i SPA. Od 16 lat pracuje jako kosmetolog, specjalista medycyny estetycznej i linergistka. Od początku pracy zawodowej wyróżnia się korzystaniem z nowoczesnych urządzeń i sprzętów, a także współpracą z najlepszymi lekarzami dermatologii i medycyny estetycznej. Obecnie prowadzi jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych i sieci salonów beauty w UK. Dziś na bazie tego pierwszego lokalu w Sheffield powstają kolejne salony działające pod szyldem SensualSpa – z tysiącami stałych i zadowolonych klientów. Sandra Bujnowska na koncie ma wiele sukcesów i osiągnięć, m.in. – Prestige Awards Beauty Salon of the Year 2023, Best Beauty Treatments & Aesthetic Medicine Salon 2022 – South Yorkshire, Lider Najwyższej Jakości Szkoleń 2021. Posiada tytuł Członka Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologów w UK i Członka „Zaufany Szkoleniowiec” w UK. SensualSpa Beauty Trainings jako jedyna polska placówka w Wielkiej Brytanii nadaje brytyjskie kwalifikacje zawodowe w medycynie estetycznej Qualifi Level 5 & Level 7.

Napisane przez Anna Nosal

Jakie produkty żywnościowe podawać dziecku przy rozszerzaniu diety?

LETNIE ROMANSE WRACAJĄ NA ANTENĘ ROMANCE TV!