w , ,

Panda Antivirus Pro 2011 w testach AV-Comparatives.org

Program Panda Antivirus Pro 2011 z linii produktów detalicznych firmy Panda Security, lidera zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, otrzymał ocenę „Advanced” w ostatnim teście niezależnej organizacji AV-Comparatives.org. Celem przeprowadzonego testu na żądanie jest sprawdzenie, jak program radzi sobie z wykrywaniem milionów próbek najnowszego złośliwego oprogramowania, a także oszacowanie prawdopodobieństwa błędu pierwszego rodzaju oraz szybkości skanowania. Rozwiązanie Panda Security zajęło czwartą pozycję (wśród 20 antywirusów) w rankingu skuteczności wykrywania zagrożeń. Program wykrył 98,1% testowanych próbek złośliwego oprogramowania wyprzedzając przy tym rozwiązania Kaspersky, McAfee, ESET, Symantec, Trend Micro i inne.

Ponadto, rozwiązanie Panda Security okazało się jednym z najszybszych programów antywirusowych skanujących na żądanie, zajmując drugie miejsce w rankingu.

AV-Comparatives.org to austriacka organizacja non-profit, która bezpłatnie udostępnia wyniki niezależnych testów skuteczności programów antywirusowych. Pełny test można pobrać ze strony: http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_od_feb2011.pdf.

*    *    *
O firmie Panda Security
Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 61 oddziałów na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii. W ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Panda Security współpracuje z ruchem Olimpiady Specjalne, WWF i fundacją Invest for Children.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl
Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Znajdź Panda Security w serwisach Twitter: http://twitter.com/Panda_Security i Facebook: http://www.facebook.com/panda.antywirus.   

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
[email protected]
tel. 42 209 17 45
http://www.studioprowokacja.pl/

Avatar photo

Napisane przez studio Prowokacja

Estonia w warszawskim Muzeum Narodowym

Trwa konserwacja "Bitwy pod Grunwaldem" (1878) Jana Matejki