w

Nowa era leasingu w Polsce – VeloLeasing wśród liderów cyfrowej rewolucji

Od 13 lipca br. leasing w Polsce stanie się w pełni dostępny online – to przełomowy moment w branży, na który czekaliśmy blisko 25 lat. VeloLeasing już teraz oferuje swoim klientom możliwość zawarcia umowy leasingowej zdalnie.

Wszedł w życie pakiet deregulacyjny, który w sposób fundamentalny zmienia zasady zawierania umów leasingowych w Polsce. Podpisana przez Prezydenta RP 6 czerwca br. ustawa obejmuje nowelizację kodeksu cywilnego, m.in. zmiany w art. 709(2), 709(11) oraz 709(13), z których wynika, że klienci będą mogli podpisać umowę  leasingu zdalnie, bez konieczności użycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego,  za pomocą maila lub SMS-a. To odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku i istotny krok w stronę cyfryzacji całego sektora. Niewątpliwym atutem nowych przepisów jest także mniejsze zużycie papieru, co korzystnie wpłynie na środowisko.

Przedsiębiorcy sięgają po elastyczną, zwiększającą płynność i bezpieczeństwo prowadzenia biznesu formę finansowania, jaką jest leasing. Po raz pierwszy od wielu lat ustawodawca wprowadził znaczącą zmianę, która stanowi krok milowy na drodze rozwoju branży leasingowej w Polsce. Jako VeloLeasing zamierzamy maksymalnie wykorzystać zmienione na rynku warunki i aktywnie walczyć o nowych klientów – zaznacza Anna Wiśniewska, członkini zarządu VeloLeasing.

Wygoda klientów priorytetem VeloLeasing

VeloLeasing już od dawna przygotowywał rozwiązania, które upraszczają proces leasingowy i przenoszą go do świata online. Jeszcze w czerwcu, Veloleasing jako jedna z pierwszych firm leasingowych wprowadziła nowy standard popisywania umów – na selfie. Wystarczy telefon, ważny dokument, by podpisać umowę leasingową w pełni online.  

Dalszy rozwój procesów zdalnych jest dla nas priorytetem, dlatego z dumą informujemy, że od 13 lipca, czyli od dnia wejścia w życie nowych przepisów, nasi klienci będą mogli zawierać umowy również z wykorzystaniem zaawansowanego podpisu elektronicznego. Nowe rozwiązanie planujemy wdrożyć nie tylko w procesie sprzedaży, ale także w obsłudze posprzedażowej, tak, aby uprościć procesy i obniżyć koszty operacyjne. Klienci będą mieli wybór – nadal mogą korzystać z podpisu kwalifikowanego, ale nie będzie to już konieczność. Działamy szybko i elastycznie. Funkcjonujemy zaledwie od kilku miesięcy, a już wprowadziliśmy szereg zmian produktowych i procesowych, udostępniliśmy nowe rozwiązania technologiczne oraz rozbudowaliśmy sieć dystrybucji. VeloLeasing rośnie w siłę, a to dopiero początek – podkreśla Anna Wiśniewska, członkini zarządu VeloLeasing.

Leasing w Polsce zyskuje na znaczeniu

Rynek leasingu w naszym kraju nie tylko dynamicznie rośnie, ale staje się jednym z ważniejszych narzędzi dla rozwijającej się gospodarki. Szczególną rolę w tej ewolucji odgrywa sektor małych i średnich przedsiębiorstw, który odpowiada za największy udział leasingowanych inwestycji. Polska jest już piątym co do wielkości rynkiem leasingowym w Europie, a od 2005 roku wartość sektora wzrosła ponad sześciokrotnie. Jak wynika z badań Komisji Europejskiej, aż 66% polskich MŚP wskazuje leasing jako kluczowe źródło finansowania, co plasuje nas w czołówce Europy, tuż za Finlandią (69%).

Szczegółowe informacje o VeloLeasing znajdują się na stronie: https://www.veloleasing.pl/.

Finansowanie w formie leasingu oferowane jest przez VeloLeasing SA. VeloLeasing SA jest spółką z grupy kapitałowej VeloBank SA. Szczegóły oferty są dostępne na stronie www.veloleasing.pl. VeloLeasing SA decyzję o zawarciu umowy leasingu poprzedza oceną zdolności do wykonywania przez klienta zobowiązań z niej wynikających.

Napisane przez VeloBank

Europejska branża kominkowa na krawędzi. Eksperci ostrzegają przed skutkami zmian w Ekoprojekcie

MSI rusza z promocją „Wejdź na wyższy Level”. Wybierz laptopa z serii RTX 50 i odbierz prezenty