Oferta ta została wybrana i zarekomendowana przez Komisję Konkursową Prezydentowi Ostrołęki. OSON w najbliższych dniach wystąpi do Samorządu Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie projektu utworzenia i prowadzenia ZAZ-u. Utworzenie zakładu planowane jest do końca tego roku a rozpoczęcie działalności od 1 stycznia 2013 roku. Zakład będzie prowadził trzy formy działalności: ogrodniczą – w tym obsługa zieleni miasta, małą poligrafię oraz produkcję świec, zniczy i podgrzewaczy.
Zatrudnionych zostanie w nim 70 osób niepełnosprawnych oraz 30 osób obsługi zakładu.
Tworzony Zakład Aktywności Zawodowej w Ostrołęce wychodzi naprzeciw ogromnym oczekiwaniom i potrzebom związanych z rehabilitacją zawodową i społeczną 70 osób niepełnosprawnych najbardziej poszkodowanych przez los, które nie mają szansy na zatrudnienie na chronionym bądź otwartym rynku pracy w naszym regionie. Praca dla osób niepełnosprawnych ma główne znaczenie w budowaniu poczucia własnej wartości. Zatrudnienie osób niepełnosprawnych staje się dla nich terapią i sprzyja polepszeniu stanu zdrowia.
Osoby niepełnosprawne stanowią grupę ludzi, dla których podjęcie pracy zawodowej jest nie tylko poprawą sytuacji finansowej, lecz przede wszystkim wpływa na poniesienie statusu społecznego. Rozpoczęcie pracy zawodowej osoby niepełnosprawne utożsamiają z autonomią, normalnością, dzielnością i szeroko rozumianą dorosłością wynikającą z potrzeby samostanowienia.