w

NAOKO ZAPREZENTOWAŁO PIERWSZĄ KOLEKCJĘ ZAPROJEKTOWANĄ PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ MARKI PRZY POMOCY SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Premierowy pokaz kolekcji NAOKO AI odbył się w niepowtarzalnej, nowo otwartej przestrzeni Rooftop by Gatsby w Elektrowni Powiśle. Prezentacja powstała przy użyciu sztucznej inteligencji. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które zwróciło uwagę na ogromną rolę technologii i innowacji w przyszłości branży mody. 

Pokaz kolekcji NAOKO.AI rozpoczął się punktualnie o zachodzie słońca, kiedy wnętrza Rooftop by Gatsby na dachu Elektrowni Powiśle wypełniły się dźwiękiem muzyki ambientowej, nadając wyjątkową atmosferę wydarzeniu. “Rooftop by Gatsby stał się jedynym miejsce w Polsce, gdzie wirtualna rzeczywistość była najważniejszym bohaterem. To właśnie tutaj historia i nowoczesność spotykają się w jednym punkcie. Rooftop by Gatsby to idealne miejsce do przedstawienia tak przełomowej kolekcji. Wyjątkowy charakter, inspirujący design oraz panoramiczne widoki zapewniły niezapomniane tło dla wydarzenia, które zrewolucjonizowało sposób, w jaki dotychczas postrzegano modę” – podkreśla Monika Szyndler, główna projektantka i  założycielka marki NAOKO.

Materiały wizualne powstałe w wyniku połączenia materiałów wideo obrobionych w najnowocześniejszych narzędziach AI zapełniały przestrzeń i pozwalały zapoznać się z projektem marki. Pokaz w formie filmu został wyświetlony dla wszystkich odwiedzających i był kulminacyjnym elementem wydarzenia. W trakcie całego wydarzenia NAOKO pozwoliło swoim gościom poznać osiągnięcia sztucznej inteligencji i przetestować niespotykane rozwiązanie takie jak rozmowę z awatarem NAOKO GIRL, która zaskakiwała zgromadzonych swoją wiedzą na temat najnowszej kolekcji. Marka zadbała o atrakcje na najwyższym poziomie, oferując jedyny w swoim rodzaju NAOKO VR EXPERIENCE, dzięki któremu NAOKO.AI była na wyciągnięcie ręki. Ostatnią z atrakcji, jaką marka przygotował dla zaproszonych był NAOKO FASHION MAPING 3D, statyczna projekcja składająca się z elementów kolekcji, tworząca immersyjne doświadczenie.

Pierwsza w Polsce kolekcja stworzona przez społeczności marki

W procesie projektowania kolekcji NAOKO.AI wzięły udział klientki marki z całego świata. Proces współtworzenia rozpoczął się od ankiet w których wzięło udział blisko 50 tys. osób. Dodatkowo, organizowane były warsztaty online oraz webinaria, które obejrzało ponad 100 tysięcy osób. Te interaktywne spotkania umożliwiły klientkom wyrażenie swojej opinii i wpływ na każdy aspekt tworzonej kolekcji, takie jak modele, fasony, palety kolorów, składy materiałowe czy rodzaje tkanin. Po raz pierwszy, głos klientek miał realny wpływ na ostateczny kształt produktów. Następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów AI, zebrane dane zostały przeanalizowane i przetworzone. Na ich podstawie sztuczna inteligencja zaproponowała kształt kolekcji oraz stworzyła moodboardy i wizualizacje produktów. 

“Mystical Mirage” i “Desert Dancer” pierwszymi liniami stworzonymi przy użyciu sztucznej inteligencji

Kolekcja NAOKO.AI składa się z dwóch linii: “Mystical Mirage” oraz “Desert Dancer”, które powstały na podstawie 700 000 odpowiedzi. 

“Mystical Mirage to wizualne doświadczenie, które pobudza zmysły i wyobraźnie. Dzięki odważnym kolorom i zaskakującym kontrastom tworzą niepowtarzalny klimat. Ta linia to wyraz naszej odpowiedzialności wobec środowiska. Wierzymy, że moda może być zrównoważona i przyjazna dla planety” – mówi Jacek Szyndler, współzałożyciel marki NAOKO. 

“Desert Dancer” łączy w sobie luźne i swobodne kroje z drobnymi detalami, które sprawiają, że każdy z nich odzwierciedla duszę bohemy. “Kolekcja ta przede wszystkim podkreśla różnorodność kobiet, ich indywidualności i niezwykłej pasji do odkrywania świata” – dodaje Monika Szyndler, współzałożycielka i główna projektantka marki NAOKO.

Ubrania z kolekcji NAOKO.AI posiadają unikalne tokeny NFT współtworzone przez markę Go2NFT, dzięki którym każdy produkt posiada certyfikat oryginalności, który łączy dwa światy fizyczny z cyfrowym. 

__________________________________________________________________________________

NAOKO to polska marka modowa, która dynamicznie rozwija swoje projekty od 2016. Ich kolekcje cieszą się uznaniem na rynku dzięki oryginalnym, kolorowym wzorom, współpracy z międzynarodową marką Warner Bros tworząc kolekcje inspirowane światem Harrego Pottera, Atomówkami i kultowym serialem F.R.I.E.N.D.S. Od momentu powstania, marka zyskała silną społeczność, składającą się z niemal ćwierć miliona fanów na Facebooku, 140 tysięcy fanów na Instagramie z  milionami odtworzeń reelsów oraz wieloma milionami miesięcznych wyświetleń na platformie Pinterest.

TEAM ARTYSTYCZNY

REŻYSERIA: Marcin Ziółko

MATERIAŁY WIDEO: NAOKO.AI

PRODUKCJA: Joanna Gołębiewska/Lensomai Communication

PR I MEDIA: Lensomai Communication

MUZYKA: Praktyczna DJ

PARTNER GŁÓWNY WYDARZENIA

ROOFTOP BY GATSBY

PARTNERZY WYDARZENIA

RON BARCELÓ DOMINICANO

CORONA

GO2NFT

GARNIER

SEMILAC

ANIA KRUK

KLARNA

BEAREBIKE:

LODZ360.COM

VIGO KOMBUCHA

ATELIER LIGHTUP

DOMODI

BUSINESSLAND

VIRBE

ABYSS GLASS

Załączniki

Napisane przez Karolina Rutkowska

Zdrowa dieta jako klucz do dobrego samopoczucia? SuperMenu by Anna Lewandowska bierze pod lupę wybory dietetyczne i styl życia Polaków

Dodaj życia swoim wnętrzom z nową, ceramiczną farbą Dulux Ambiance Ceramic