w , , ,

Naczynia krwionośne – sprawa życia i śmierci

Odpowiedzi na powyższe pytania postara się udzielić kilkuset naukowców z Polski, innych krajów Europy, Argentyny, Australii, Brazylii, Japonii, Korei, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych.

Od 21-24 września 2011r. w Krakowie odbędzie się 6 Międzynarodowa Konferencja Biologii i Medycyny Naczyniowej – 6th European Meeting for Vascular Biology & Medicine, która jest kontynuacją cyklu spotkań w ramach European Vascular Biology Organisation (EVBO). Obrady toczyć się będą w Centrum Kongresowym Collegium Medicum UJ (ul. Łazarza 16 w Krakowie).

Biologia i medycyna naczyniowa zajmują się badaniem mechanizmów powstawania i funkcjonowania naczyń krwionośnych. Zdobyta wiedza wykorzystywana jest w opracowaniu nowych sposobów leczenia chorób nowotworowych, chorób układu krążenia czy zmian związanych z wiekiem, jak np. utrata wzroku. Pewnie dlatego wyniki badan w tej dziedzinie wzbudzają szerokie zainteresowanie społeczne.

Udział w kongresie zadeklarowało ponad 300 osób z 23 krajów świata, co jest sukcesem na tle poprzednich spotkań EVBO, m.in. w Marsylii w roku 2009 czy Bristolu w roku 2007. Organizatorem tegorocznej konferencji obok EVBO (organizacja powstała w 2006 roku) jest Polskie Towarzystwo Biologii Komórki, a komitet organizacyjny tworzą badacze z Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykład otwierający konferencję wygłosi (w środę 21.09. o godz. 18) prof. Andrzej Szczeklik z II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ.

Patronat nad kongresem objęli: prof. Karol Musioł – Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Andrzej Białas – Prezes Polskiej Akademii Umiejętności, prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Stanisław Kracik – Wojewoda Małopolski oraz Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego. 6th European Meeting for Vascular Biology & Medicine wpisuje się w kalendarz krajowych wydarzeń naukowych o międzynarodowej randze, które w okresie polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej nabierają dodatkowego znaczenia, w kontekście promocji polskiej nauki w świecie

Biuro organizacyjne Konferencji powierzono Targom w Krakowie.

Program znajdziecie Państwo na stronie internetowej: http://www.emvbm2011.org/en/scientific-program

Kontakt:

Prof. dr hab. Józef Dulak – Kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej UJ, organizator konferencji – 506 006 083

Avatar photo

Napisane przez Grupa PRC

600 m2 kosmicznych atrakcji już od 28 września w CH Krokus!

W sobotę w Centrum Janki piąta edycja „Warsztatów twórczego rozwoju”