„Dynamiczny rozwój Spółki doskonale widać w coraz lepszych rezultatach finansowych i zainteresowaniu rynku. Potwierdza to słuszność wybranego przez nas planu biznesowego oraz doboru partnerów. Spółka planuje także poszerzyć działalność poprzez przejęcie kontroli nad podmiotami działającymi w obszarze bezpieczeństwa nowych leków (ang. Cardiac Safety). Technologia opracowana przez Medicalgorithmics może bardzo podnieść atrakcyjność i efektywność kosztową usług świadczonych przez tę branżę. Uważamy iż dostarczając nasze urządzenia oraz naszą technologię do tego typu podmiotów oraz przenosząc część ich działalności do Polski jesteśmy w stanie w krótkim czasie dwukrotnie zwiększyć ich rentowność. Widzimy tutaj wielką rynkową szansę” – mówi dr Marek Dziubiński, Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.
Ostatnie miesiące wiążą się z dwoma sukcesami Spółki. Medicalgorithmics S.A. podpisała umowę na dostawę systemu PocketECG i usług z nim związanych z jednym z pięciu największych podmiotów działających na rynku telediagnostyki kardiologicznej w USA. Transakcja w swoim podstawowym charakterze opiewa na ponad 84 mln PLN (24,7 mln $).
Kolejnym osiągnięciem było podpisanie umowy o dofinansowanie z Polską Agencją Przedsiębiorczości na realizację projektu rozwojowego. Ma on na celu opracowanie systemu nowej generacji do mobilnej telemetrii kardiologicznej. Rozbudowa i modyfikacja PocketECG pozwoli na wykrycie każdego rodzaju zaburzenia pracy serca. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi ponad 1,5 mln PLN.
„Ekspansja na terenie USA i wprowadzenie nowego modelu sprzedaży w Azji okazały się udanym ruchem biznesowym. Spółka mając bardzo dobre wyniki finansowe generuje coraz więcej gotówki oraz coraz większe zainteresowanie ze strony poważnych partnerów biznesowych z różnych stron świata. Cały czas rozwijamy technologię i produkty, co pozwala nam skutecznie kontrolować konkurencję. Prace nad urządzeniem PocketECG trzeciej generacji są bardzo zaawansowane, mamy już projekt obudowy oraz części elektronicznej urządzenia a także wybraliśmy dostawców większości mikroelementów. Urządzenie będzie zintegrowaną platformą medyczną zdolną nie tylko zastąpić urządzenia PocketECG starszych generacji ale także umożliwiać będzie badanie innych sygnałów życiowych niż EKG. Urządzenie powinno trafić do klientów w II kwartale 2013 roku, co pozwoli nie tylko powiększyć przewagę technologiczną jaką Medicalgorithmics ma nad swoimi konkurentami ale także ułatwi proces przeprowadzania badania, co powinno zadowolić pacjentów i lekarzy. Pozwoli to znacznie rozszerzyć grupę potencjalnych klientów i zdobyć nowe rynki” – dodaje Piotr Żółkiewicz, Dyrektor Finansowy i Operacyjny Medicalgorithmics S.A.