Marka Grześki została partnerem startegicznym społecznego słuchowiska o języku przemocy „Hejt nie jest OK” autorstwa Ewy Abart. Antyhejtowy manifest audio, skierowany do rodziców oraz ich dzieci, to ważny głos w dyskusji o skali przemocy w szkołach. Celem twórców słuchowiska jest uwrażliwienie środowiska szkolnego na zjawisko i dostarczenie młodym ludziom narzędzi pozwalających na radzenie sobie z doświadczeniem bullyingu.
Nie ma zgody na przemoc w żadnej postaci, w żadnych okolicznościach. Nikt nie ma prawa zagrażać bezpieczeństwu i naruszać godności drugiej osoby – dziecka, nastolatka, dorosłego. Dlatego decyzja o wsparciu projektu „Hejt nie jest OK” była dla nas naturalna i oczywista – mówi Joanna Kąkol, Rzecznik Prasowy Colian, i dodaje, że wszyscy mamy moc zmieniania świata i musimy o tym pamiętać w każdej sytuacji.
Fabuła podcastu została oparta na prawdziwej historii, jaka wydarzyła się w jednej z wilanowskich podstawówek. W projekcie można usłyszeć głosy dzieci, a także rozmowę z psychologiem i dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 400 z Warszawy, której uczniowie wzięli udział w nagraniu.
Manifest audio jest dostępny nieodpłatnie w aplikacji Empik Go oraz we wszystkich serwisach streamingowych (Spotify, Apple Podcast i YouTube). Ze strony projektu www.empik.com/hejtniejestok można pobrać plakaty akcji #stophejt do wydrukowania.
Projekt po stronie marki Grześki koordynuje dom mediowy Initiative wraz z Kinesso.